Wdrożenie innowacyjnej w skali globalnej technologii Modułowych Szalunkowych Pustek Akustyczno-Termicznych, tłumiących dźwięk oraz termoizolujących.
Wniosek dotyczy wdrożenia innowacyjnej w skali globalnej technologii Modułowych Szalunkowych Pustek Akustyczno-Termicznych, tłumiących dźwięk oraz termoizolujących. Firma DABIS, na podstawie przeprowadzonych własnych prac badawczych, opracowała innowacyjne w budownictwie rozwiązanie z zastosowaniem klinów sprzężonych z szalunkiem do tworzenia w budynkach pustek termicznych i akustycznych, celem tłumienia dźwięków i hałasu oraz poprawy ich właściwości termoizolacyjnych. Wyjątkowość projektu w skali Polski i świata potwierdził Rzecznik Patentowy. Wykorzystanie możliwości tworzenia pustek akustycznych jest szczególnie pożądane przy konstruowaniu budynków użyteczności publicznej, które mają specyficzne wymagania dotyczące standardów dźwiękowych, takie jak akademie muzyczne, sale koncertowe czy studia nagrań. Szalunki i tworzenie ścian z pustką akustyczną oraz termiczną to jednocześnie doskonałe rozwiązanie do zastosowania w konstruowaniu budynków niskoenergetycznych i zeroemisyjnych rezygnując ze styropianu. Umożliwiają powstanie obiektów, w których ograniczone są mostki termiczne a jednocześnie usprawniają działanie wentylacji i klimatyzacji. Dzięki naszej technologii jesteśmy w stanie budować również obiekty wytwarzające energię odnawialną, takie jak fundamenty pod elektrownie wiatrowe czy fundamenty pod transformatory przy farmach fotowoltaicznych. Planowane do zakupu w projekcie produkty są łatwe w utrzymaniu i zwiększą wydajność naszej pracy. Ich standaryzacja umożliwi działanie w obiegu zamkniętym, gdzie planowane do zakupu moduły można rozbudowywać i wykorzystywać, zestawiając z już istniejącymi. Ponadto, ze względu na adaptacyjność poszczególne części produktu są wymienialne. Moduły składają się z ram stalowych oraz z sklejki którą po jakimś czasie można wymienić a skleję wykorzystać do produkcji klinków służących realizacji pustek akustycznych zgodnie z gospodarką obiegu zamkniętego co sprzyja ochronie środowiska. Wnioskodawca będzie informował o usłudze
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.