Wzrost konkurencyjności firmy VirtusLab poprzez realizację prac badawczych w zakresie opracowania nowatorskiego rozwiązania do tworzenia aplikacji cloud-native z wykorzystaniem języka Scala oraz internacjonalizację usług firmy.
VirtusLab działa na rynku nieprzerwanie od 2010 r., siedziba firmy znajduje się w Rzeszowie, Spółka posiada również oddziały w Krakowie, Kielcach, Londynie oraz Berlinie. Działalność firmy koncentruje się wokół tworzenia narzędzi i dostarczania usług programistycznych. Spółka specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań złożonych problemów technologicznych dotyczących różnych domen. VirtusLab działa w branży, w której innowacyjność technologii odgrywa kluczową rolę dla konkurencyjności produktów na rynku. Z tego też względu, Spółka od początku swojej działalności realizuje prace badawczo-rozwojowe, których celem jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych. W ramach działalności B+R Spółka współpracuje również z wiodącymi uczelniami, m. in. z AGH w Krakowie, jak i z EPFL – Politechniką Federalną w Lozannie w Szwajcarii. Celem projektu przedstawionego do dofinansowania jest wzrost konkurencyjności firmy poprzez: – opracowanie w zakresie opracowania nowatorskiego rozwiązania do tworzenia aplikacji cloud-native z wykorzystaniem języka Scala (moduł B+R) oraz – promocję na rynkach zagranicznych usług IT świadczonych przez firmę w zakresie programowania w Scali, custom software, data platforms, development for manufacturing oraz inżynierii cloud (moduł internacjonalizacja). Projekt ma charakter nielinearny, moduły nie są ze sobą powiązane. Zakładany wpływ projektu na potencjał rozwojowy Spółki to m. in.: – zbudowanie przewagi konkurencyjnej nad innymi podmiotami, działającymi w branży, – zwiększenie grona klientów na rynkach zagranicznych, – wzrost przychodów z eksportu, który umożliwi spółce realizację kolejnych projektów i inwestycji, – wzrost wiarygodności i atrakcyjności firmy na rynku.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.