Wdrożenie wyników prac B+R w postaci robota AMOS wspomagającego technologię odpieku pieczywa poddawanego procesowi wydłużonej fermentacji, służącego do automatycznego pobierania peelboardów lub blach piekarniczych z wózków wielopoziomowych oraz do automatycznego załadunku tych peelboardów lub blach na wózki.
Firma Geth od ponad 30 lat zajmuje się dystrybucją i montażem na rynku polskim niemieckich maszyn i urządzeń piekarniczych, wśród których bardzo ważną pozycję zajmują piece piekarnicze firmy MIWE MICHAEL WENZ – światowego lidera w ich produkcji o ponad 100 letniej tradycji. Od kilkunastu lat zwiększa się liczba realizowanych projektów obejmujących oprócz pieców również kompatybilne z nimi rozwiązania pozwalające na automatyzację procesów za i wyładowczych. Planowany do realizacji projekt ma na celu komercjalizację wyników prac B+R, dzięki której Wnioskodawca wprowadzi na rynek nowy i innowacyjny na skalę kraju produkt. Najważniejszym celem przedmiotowej inwestycji jest zwiększenie potencjału komercyjnego firmy, zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. W wyniku prac badawczo-rozwojowych przeprowadzonych w firmie Geth oraz dogłębnej analizy rynku i oczekiwań klientów firma zdefiniowała szereg potrzeb rynkowych, których zaspokojenie pozwoli na dalszy rozwój przedsiębiorstwa i zwiększenie jego konkurencyjności. Realizacja projektu ma na celu wdrożenie do produkcji w firmie Wnioskodawcy nowego wyrobu w postaci robota AMOS wspomagającego technologię odpieku pieczywa poddawanego procesowi wydłużonej fermentacji pieczyw, służącego do automatycznego pobierania peelboardów lub blach piekarniczych z wózków wielopoziomowych. Nowy produkt umożliwia pełną automatyzację procesu produkcji w piekarniach, a także umożliwia stosowanie metody wielogodzinnej fermentacji uformowanych produktów w specjalnych komorach co pozwala na eliminację wypiekowych środków wspomagających i ogranicza ilość stosowanych drożdży. Cechy te decydują o zaletach nowego produktu i jego wyższości w stosunku do dostępnych na rynku urządzeń dla piekarniczego. Realizacja niniejszego projektu obejmuje następujące wydatki: – Remont i adaptacja hali produkcyjnej, – zakup środków produkcji niezbędnych do wdrożenia nowego wyrobu, – zakup licencji oprogramowania do prowadzenia prac projektowych.
Your project description
To add a photo, description, specify a location or attach other materials about the project, you should fill out the form below. After clicking the “send” button, a message will be sent to you e-mail asking for confirmation. You must accept to submit the form. The EU Dot Map Guidelines and consent to the processing of personal data. materials will be sent to the editor of the site, who will publish it on the website after verification test.