Automatyzacja i robotyzacja procesu konfekcjonowania i pakowania dla stworzenia nowego produktu waflowego w ZPC Flis Sp. J.
Przygotowany do realizacji projekt zakłada kontynuację przez przedsiębiorstwo ZPC FLIS realizowanego już procesu transformacji zakładu produkcyjnego w kierunku Przemysłu 4.0 Przedsiębiorstwo od kilku lat prowadzi aktywne działania w tym zakresie, wdrażając zrobotyzowane systemy typu Delta do procesu produkcji, a w szczególności końcowego układania i pakowania produktów waflowych oraz wdraża systemy wspomagające procesy produkcyjne, przygotowując się do ich pełnej integracji, a w ten sposób pełnej automatyzacji zakładu produkcyjnego. W ramach planowanych działań wdrożeniowych wynikających z opracowanej mapy drogowej zakładamy zakup, instalację, uruchomienie i wdrożenie kompleksowego, automatycznego systemu pakowania wafli trójkątnych do wytłoczek i kartonów, wykorzystującego roboty przemysłowe typu Delta oraz wprowadzenie na tej bazie nowego produktu wpisującego się także w założenia transformacji w kierunku Przemysłu 4.0. Procesem towarzyszącym jaki zaplanowaliśmy w ramach realizacji projektu będzie automatyzacja procesu produkcyjnego poprzez integrację posiadanego systemu magazynowo-produkcyjnego WMS z liniami technologicznymi produkcji i pakowania wafli oraz przygotowanie wdrażanego w ramach projektu zrobotyzowanego systemu pakowania oraz dwóch zakupionych i wdrożonych już wcześniej do integracji z systemem SCADA oraz wyboru do zakupu takiego systemu. Późniejsze wdrożenie takiego systemu oraz jego integracja z WMS będzie kolejnym krokiem realizowanej strategii transformacji w kierunku Przemysłu 4.0. W tym zakresie zamierzamy skorzystać ze specjalistycznych usług doradczych, które pozwolą nam zrealizować rekomendacje mapy drogowej w tym zakresie. Zrealizowany w naszym przedsiębiorstwie audyt technologiczny oraz proces diagnozy dojrzałości cyfrowej potwierdził realizację przez nasz zakład produkcyjny działań w zakresie transformacji przedsiębiorstwa w kierunku Przemysłu 4.0 oraz potwierdził wnioski z uzyskanego przez nas Raportu samooceny ADMA, gdzie w podstawowych
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.