Zwiększenie eksploatacji hałd pogórniczych w ramach realizacji GOZ. Likwidacja depozytów pokopalnianych i produkcji kruszyw.
Projekt realizujemy, aby doprowadzić do zwiększenia ilości produkowanego kruszywa z hałdy pokopalnianej poprzez zastosowanie nowoczesnego sprzętu o większej wydajności pracy ładowarki czołowej (kołowej).
Grupą docelową są odbiorcy kruszyw zarówno z sektora budownictwa drogowego jak i infrastrukturalnego.
Celem jest zwiększenie ilości wyprodukowanego kruszywa w jednostce czasu poprzez szybszą pracę maszyny. Spowoduje to skrócenie cyklu związanego z przygotowaniem kruszywa do załadunku oraz zlikwidowanie „wąskiego gardła” – skrócenie czasu załadunku.
Efektem projektu będzie zmniejszenie emisji spalin, umożliwienie bardziej ergonomicznego pobierana kruszyw ze zwału, większa prędkość jazdy maszyny do przodu jak i do tyłu. Zwiększy się też efektywność odbioru wyprodukowanych kruszyw oraz ich składowania na odpowiednich pryzmach magazynowych. Szczególnym efektem jest poprawa szybkości załadunku dla odbiorców z sektora drogowego, gdzie duże znaczenie ma szybki załadunek samochodu, z powodu wymogów dostarczania kruszyw na budowę pasa drogowego w jak najszybszym czasie.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.