Zarządzanie strategią LSR "Lokalna Strategia Rozwoju Turkowskiej Unii Rozwoju T.U.R. 2023 - 2027", ich monitorowanie i ewaluacja oraz ich animowanie, realizowane przez LGD.
Głównym celem projektu jest zapewnienie skutecznego zarządzania, monitorowania, ewaluacji i animowania LSR. LGD na etapie tworzenia LSR zdefiniowała problemy z obszaru społ., eduk. i rynku pracy i na tej podstawie określiła cel drugi LSR, który ma przyczynić się do ich rozwiązania. Podczas badań uwidocznił się wzrost zapotrzebowania na usługi społeczne, który znacznie przekracza możliwości ich świadczenia przez GOPS. Niedostateczna jest także liczba działań dla seniorów, co sprzyja zjawisku wykluczenia społ. Podobnie problem starzejącego się społeczeństwa oraz migracji os. młodych przekłada się na potrzeby firm, dla których nieodzownym elementem dostosowania do zmian technolog. są wykształcone kadry, co obecnie jest możliwe tylko w odniesieniu do os. starszych. Już na poziomie kształcenia podstawowego dostrzega się problem, gdzie dzieci ze wsi nie mają równego startu względem dzieci z miast z uwagi na brak zajęć wyrównawczych dla dzieci uzdolnionych. Diagnoza wskazała także bierność wśród osób młodych i niechęć do angażowania się w inicjatywy społ. z uwagi na brak odpowiedniej oferty. Cel 2 zrealizowany zostanie przez kompleksowe działania związane z naborami, w tym 4 w ramach EFS+ oraz działań o charakterze animacyjnym. W ramach celu drugiego przewidujemy przeprowadzenie naboru na przeds., które przyczynią się do rozwoju usług zdrow. oraz społ. na obszarze. Przewidujemy, że przeds. w tym obszarze przyczynią się do kompleksowego rozwiązania problemów społecznych zarówno na rzecz os. znajdujących się w gorszym położeniu, jak i ich opiekunów. Cel 2 obejmuje również przedsięwzięcie w zakresie poprawy warunków zatrudnienia i adaptacji do zmian na rynku pracy osób starszych. Jego realizacja obejmować będzie rozwój kompetencji i kwalifikacji pracowników 45+. Przeprowadzone zostaną 2 nabory na realizację przedsięwzięć w obszarze edukacji, tj.: Wzrost jakości edukacji w szkołach podstawowych oraz Dostosowanie systemu nauczania na poziomie zaw. do wymogów rynku pracy oraz
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.