Zarządzanie Lokalną Strategią Rozwoju Stowarzyszenia "Solidarni w Partnerstwie" na lata 2023 - 2027, jej monitorowanie, ewaluacja i animowanie.
Głównym celem projektu jest zapewnienie skutecznego zarządzania, monitorowania, ewaluacji i animowania Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie” na lata 2023 – 2027. Główne problemy zostały zdefiniowane w Lokalnej Strategii Rozwoju m.in. w obszarze społecznym. Na obszarze LGD zidentyfikowano takie problemy jak: niewystarczający poziom integracji społecznej oraz brak wykorzystania innowacyjnych metod rozwoju obszaru, słaby dostęp do infrastruktury publicznej – dostosowanej do potrzeb każdej grupy wiekowej, niewystarczający dostęp usług dla lokalnej społeczności. Biorąc pod uwagę LSR na lata 2023-2027, LGD Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie” zidentyfikowała cel działań: Poprawa jakości życia na obszarze LSR, aktywizacja i zwiększenie włączenia społecznego, który jest odpowiedzią na zdiagnozowane problemy społeczności lokalnej na obszarze działania LGD Stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie”, które zostały zaplanowane do realizacji w ramach EFS. Głównym zadaniem LGD będzie ogłoszenie i przeprowadzenie naboru wniosków w ramach komponentu wdrażanie LSR. Zgodnie z harmonogramem w ramach EFS zaplanowano realizację 1 naboru w ramach działania Aktywizacja społeczna osób najbardziej zagrożonych wykluczeniem społecznym, budowanie lokalnego potencjału społeczeństwa obywatelskiego, który będzie realizowany w trybie konkursowym. LGD zobowiązuje się do terminowego oraz prawidłowego przeprowadzania postępowania w sprawie wyboru operacji. Ważnym aspektem wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju jest spełnienie obowiązków wynikających z planu komunikacji z lokalną społecznością. Skuteczna komunikacja jest istotnym warunkiem efektywnego i skutecznego zaangażowania społeczności lokalnej we wdrażanie strategii. W związku z czym Stowarzyszenie planuje realizować zaplanowane działania zgodnie z Planem Komunikacji m.in.: kampania informacyjna dotycząca obowiązków komunikacyjnych beneficjentów, kampania informacyjna na temat głównych założeń LSR, spotkania
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.