Opracowanie czterech programów związanych ze środowiskiem pracy, w tym dwóch programów profilaktycznych w obszarze chorób układu krążenia i nowotworowych oraz dwóch programów rehabilitacyjnych w obszarze chorób układu krążenia i układu nerwowego.
Miejsce pracy, sposób wykonywania obowiązków oraz występujące czynniki uciążliwe, szkodliwe i niebezpieczne mają wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne pracowników. Często zdrowie personelu postrzegane jest wyłącznie poprzez skalę absencji chorobowej, tymczasem absencja to tylko wierzchołek góry lodowej, skrywający inne problemy, nie zawsze tylko zdrowotne. Warto zatem, obok eliminacji nadużyć, oprócz edukacji zdrowotnej, priorytetowo traktować rozpoznanie chorób i dolegliwości powodujących niezdolność do pracy i nieefektywność, by prowadzić ich skuteczną profilaktykę. W ramach projektu zostaną opracowane w formule RPZ dwa programy profilaktyczne w obszarach chorób układu krążenia oraz chorób nowotworowych, a także dwa programy rehabilitacyjne w obszarach chorób układu krążenia oraz chorób układu nerwowego, których istotą będzie zapobieganie chorobom oraz wsparcie pracowników w powrocie do zdrowia. Celem głównym projektu jest opracowanie w formule RPZ 4 programów: dwóch programów profilaktycznych w obszarach chorób układu krążenia oraz chorób nowotworowych, a także dwóch programów rehabilitacyjnych w obszarach chorób układu krążenia oraz chorób układu nerwowego i uzyskanie pozytywnej/warunkowej opinii AOTMiT w terminie do 2026 r. Program bezpośrednio odnosi się do działania FELU.09.05 Ochrona środowiska pracy w tym celu szczegółowego Programu FEL 20212-2027: Wspieranie dostosowania pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców do zmian, wspieranie aktywnego i zdrowego starzenia się oraz zdrowego i dobrze dostosowanego środowiska pracy, które uwzględnia zagrożenie dla zdrowia. Cele szczegółowe obejmują: 1. Opracowanie programu profilaktycznego w obszarze chorób układu krążenia i uzyskanie opinii AOTMiT w terminie do 2026 r.: program będzie opierał się na profilaktyce pierwszo i drugorzędowej, celem będzie zwiększenie skuteczności zapobiegania CHUK poprzez m.in. edukację pracowników dot. czynników ryzyka CHUK, zarówno środowiskowych jak i zawodowych, edukację w zakr
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.