Akademia Integracji
Fundacja Akademia Rozwoju realizuje projekt aktywizacji społeczno- zawodowej „Akademia Integracji” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Dzięki realizacji niniejszego projektu możliwa będzie poprawa sytuacji społecznej, zawodowej i edukacyjnej przez osoby dorosłe wykluczone społecznie, zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym zamieszkujące podregion przemyski woj. podkarpackiego.
CEL GŁÓWNY PROJEKTU
Uaktywnienie społecznozawodowe 48 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym min. 60% to osoby bierne zawodowo, min. 40% to osoby bezrobotne, min. 5% to osoby długotrwałe i min. 10% to osoby z niepełnosprawnością zamieszkujących na obszarze podregionu przemyskiego, poprzez realizację zdiagnozowanego do specyficznych potrzeb uczestników projektu kompleksowego programu aktywizacji od 01.11.2024 do 31.10.2025.
GRUPA DOCELOWA PROJEKTU
48 osób (29 kobiet i 19 mężczyzn) zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym min. 60% to osoby bierne zawodowo (min.29 osób: 18 kobiet, 11 mężczyzn), min. 40% to osoby bezrobotne (min. 19 os.: 11 kobiet i 8 mężczyzn), min. 5% to osoby długotrwałe (min. 3 osób: 2 kobiety i 1 mężczyzna) i min. 10% to osoby z niepełnosprawnością (min.5 osób: 3 kobiety, 2 mężczyzn) zamieszkujących na obszarze podregionu przemyskiego woj. podkarpackiego.
FORMY WSPARCIA
Uczestnicy projektu zrealizują zindywidualizowane wsparcie, dostosowane do ich specyficznych potrzeb, zidentyfikowane dzięki diagnozie potrzeb. Uczestnicy projektu w ramach projektu mają możliwość skorzystania z następujących form wsparcia (główne zadania projektu):
- Diagnoza potrzeb (w tym stworzenie/aktualizacja IŚR/IPD) – forma indywidualna dla 48 osób,
- Trening kompetencji społecznych – forma grupowa dla 48 osób,
- Poradnictwo psychologiczne – forma indywidualna da 48 osób,
- Mentoring – forma indywidualna dla 48 osób,
- Szkolenia zawodowe – forma grupowa dla 48 osób,
- Staże zawodowe – forma indywidualna dla 30 osób,
- Pośrednictwo pracy – forma indywidualna dla 48 osób,
- Zatrudnienie wspomagane – forma indywidualna dla 5 osób z niepełnosprawnościami
REZULTATY PROJEKTU
- Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym objętych wsparciem w projekcie-48 osób
- Liczba osób biernych zawodowo objętych wsparciem w projekcie–29 osób,
- Liczba osób bezrobotnych, w tym długotrwale bezrobotnych, objętych wsparciem w programie-19 osób,
- Liczba osób długotrwale bezrobotnych objętych wsparciem w programie-3 osoby,
- Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu–39 osób,
- Liczba osób poszukujących pracy po opuszczeniu programu–11 osób,
- Liczba osób pracujących, łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek, po opuszczeniu programu–20 osób,
- Liczba osób, których sytuacja społeczna uległa poprawie po opuszczeniu programu–44 osób.
Dzięki realizacji niniejszego projektu zwiększy się więc liczba osób, których sytuacja społeczna uległa poprawie. Więcej osób będzie posiadało kompetencje/kwalifikacje, dzięki czemu uwierzą we własne możliwości. Przełoży się to na wzrost liczby osób poszukujących pracy i pracujących w woj. podkarpackim. Zatem dzięki realizacji projektu zwiększona zostanie aktywność społecznozawodowa osób objętych wsparciem.
DANE KONTAKTOWEFundacja Akademia Rozwoju, ul. Katedralna 5/20/3, 37-700 Przemyśl, tel. 601 538 943, email akademiaintegracji@akademia-rozwoju.org
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.