Prace badawcze dotyczące opracowania autonomicznego drona latającego z otwartą platformą do wskazywania celu misji oraz wdrożenie ich wyników.
Realizacja projektu obejmuje przeprowadzenia prac badawczych dotyczących opracowania innowacyjnego autonomicznego drona latającego z otwartą platformą do wskazywania celu misji, który może być używane w różnych celach np. poszukiwawczych, wykrywających zagrożenia (broń palna, ostre narzędzia) i inne. Operacje lotnicze wykonywane przez zaprojektowanego drona nie będzie wymagać stałego nadzoru ani interwencji operatora w trakcie lotu. Będzie to możliwe dzięki zaawansowanym systemom kontroli lotu, sztucznej inteligencji oraz zintegrowanym czujnikom, które pozwolą statkowi powietrznemu samodzielnie wykrywać i reagować na zmienne warunki atmosferyczne, przeszkody oraz wykonywać określone zadania lotnicze oraz operacyjne. Kluczowym aspektem tych operacji jest zdolność UAV do samodzielnego podejmowania decyzji na podstawie dostępnych danych oraz realizacji z góry zaprogramowanych misji bez konieczności ciągłego nadzoru operatora. Zaprojektowana platforma będzie się składała z zestawu czujników oraz akceleratora/komputera AI do planowania trasy lotu oraz z zaimplementowanego systemu przeliczającego wszystkie dane z tych czujników i dokonującego decyzji w oparciu o nie oraz o cel misji / zastosowany model co ma zostać rozpoznane. Prace badawcze zostały podzielone na 2 zadania: 1. Badania przemysłowe Zadanie to zostało to podzielone na następujące działania badawcze: 1) Opracowanie inteligentnego systemu autonomicznego operacji lotniczych i konstrukcji bezzałogowego statku powietrznego w przypadku utraty komunikacji z operatorem 2) Opracowanie konstrukcji i systemu komunikacji radiowej kompensującego niesprzyjające warunki atmosferyczne, podczas komunikacji latających bezzałogowych statków powietrznych 3) Opracowanie i budowa systemu szybkiego zasilania i ładowania baterii w celu zwiększenia operacyjności bezzałogowego statku powietrznego i skrócenia czasu misji. 4) Opracowanie i budowa autonomicznej stacji bazowej z systemem analizy warunków pogodowych i terenu. 2. Prac roz
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.