Perspektywa na zatrudnienie II
Celem szczegółowym projektu jest poprawa dostępu do zatrudnienia i działań aktywizujących dla wszystkich osób (kobiet i mężczyzn) poszukujących pracy, w szczególności osób młodych, zwłaszcza poprzez wdrażanie Gwarancji dla młodzieży, długotrwale bezrobotnych oraz grup znajdujących się w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy, jak również dla osób biernych zawodowo, a także poprzez promowanie samozatrudnienia i ekonomii społecznej.
Projekt ukierunkowany będzie na poprawę dostępu do zatrudnienia i działań aktywizujących oraz poprawę warunków rozwoju zawodowego poszukujących pracy mieszkańców powiatu tczewskiego, w tym osób ze szczególnymi potrzebami.
Wsparcie w projekcie skierowane będzie do 290 osób bezrobotnych (177 kobiet, 113 mężczyzn), zarejestrowanych w PUP w Tczewie, w szczególności do osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, tj. osób młodych w wieku 18-29 lat, osób w wieku 55 lat i starszych, osób długotrwale bezrobotnych, osób o niskich kwalifikacjach zawodowych, osób z niepełnosprawnościami, kobiet, osób sprawujących opiekę nad dziećmi, osobami z niepełnosprawnościami czy osobami potrzebującymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.
Okres realizacji projektu: 01.01.2025 r.-31.12.2026 r.
W ramach projektu realizowane będą następujące formy wsparcia:
- pośrednictwo pracy (w tym Indywidualny Plan Działania) – 290 osób (177 kobiet, 113 mężczyzn),
- poradnictwo zawodowe (w razie potrzeby dla osób w wieku 18-29),
- staże – 110 osób (66 kobiet, 44 mężczyzn),
- szkolenia (w tym ABC biznesu) – 180 osób (110 kobiet, 70 mężczyzn),
- środki na podjęcie działalności gospodarczej – 85 osób (52 kobiety, 33 mężczyzn).
Co najmniej 40% uczestników (116 osób – 71 kobiet, 45 mężczyzn) stanowić będą osoby w wieku 18-29 lat.
Efektem projektu będzie podjęcie zatrudnienia do 4 tygodni od zakończenia udziału w projekcie przez 70% uczestników – 203 osoby (124 kobiety, 79 mężczyzn).
Udział w projekcie osób w wieku 18–29 lat poprzedzony będzie oceną umiejętności cyfrowych (Ankieta) oraz w razie potrzeby zakłada uzupełnienie poziomu kompetencji w tym zakresie (poradnictwo zawodowe).
Wsparcie osób w wieku 18-29 lat uwzględniać będzie zakres tematyczny co najmniej jednej z Inteligentnych Specjalizacji Pomorza (ISP):
1) ISP 1 – Technologie offshore i portowo-logistyczne;
2) ISP 2 – Technologie interaktywne w środowisku nasyconym informacyjnie;
3) ISP 3 – Zielona energia – Technologie ekoefektywne;
4) ISP 4 – Wspólne Zdrowie – Technologie medyczne w zakresie zdrowia ludzi, zwierząt i środowiska jako jednego wspólnego ekosystemu
lub branż kluczowych mających istotne znaczenie dla rozwoju poszczególnych obszarów województwa z uwzględnieniem specyfiki subregionalnej.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.