Uzupełnienie umiejętności cyfrowych pracowników JST i zwiększenie wykorzystania narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnej w województwie podkarpackim i lubelskim
Projekt ma na celu zwiększenie jakości obsługi obywateli oraz efektywności pracy administracji publicznej poprzez rozwijanie umiejętności cyfrowych pracowników. Przedsięwzięcie bezpośrednio przełoży się na poprawę sprawności i bezpieczeństwa działania urzędów. Projekt zakłada organizację cyklu szkoleń (1 cykl=14 h) dla 3062 urzędników pracujących w administracji publicznej na różnych szczeblach w woj. podkarpackim i woj. lubelskim. Szkolenia obejmą 2 główne bloki tematyczne: Blok I – szkolenia obligatoryjne dla każdej grupy (2h teorii w formie zdalnej i 6h praktyki w formie stacjonarnej) Tematyka zajęć: – Dostępność cyfrowa – Podstawy cyberbezpieczeństwa – Zarządzanie danymi i otwieranie danych – Komunikacja w pracy zdalnej – Higiena cyfrowa Blok II (6h praktyki w formie stacjonarnej) – szkolenia praktyczne dostosowane do potrzeb urzędów, obejmujące najczęściej pojawiające się potrzeby administracyjne. Na podstawie diagnozy przeprowadzonej przez OOW zaplanowano 5 ścieżek edukacyjnych do wyboru dla grup szkoleniowych. 1. Cyfryzacja w obsłudze klienta. 2. Cyberbezpieczeństwo i ochrona danych w kontekście pracy urzędu. 3. Rozwiązania chmurowe i zarządzanie danymi. 4. Zarządzanie projektami w gminie, funkcje programów do zarządzania. 5. Podstawy AI w pracy urzędnika. Wszystkie działania projektowe będą realizowane zgodnie z Koncepcją realizacji szkoleń „Rozwój kompetencji cyfrowych” moduł: Urzędnik. Szkolenia prowadzone będą przez trenerów posiadających odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie zgodnie z koncepcją. Doświadczeni eksperci przygotują kompleksowe materiały szkoleniowe, programy szkoleń oraz scenariusze zajęć. W skład materiałów wejdą m.in. multimedialne prezentacje, przewodniki, instrukcje, filmy instruktażowe, testy i quizy online, przykładowe dokumenty oraz scenariusze ćwiczeń. Wszystkie materiały będą dostosowane do potrzeb uczestników projektu, zgodnie z zasadami dostępności.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.