„Przełamujemy bariery !” Równy dostęp do dobrej jakości edukacji włączającej w Szkołach Podstawowych w Czempiniu i Głuchowie.
Projekt realizowany będzie od 2.12.2024 r. do 02.06.2027 r. i będzie trwał nie dłużej niż 30 miesięcy. Celem głównym projektu jest zapewnienie 863 uczniom równego dostępu do dobrej edukacji włączającej ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb 118 uczniów ze SPE oraz niepełnosprawnościami, który zostanie osiągnięty do dnia 02.06.2027 roku. Projekt realizowany będzie na obszarach wiejskich na podstawie – klasyfikacji gmin według DEGURBA 3. Grupą docelową będą osoby z woj. Wielkopolskiego. W projekcie będą brały udział dwie placówki ogólnodostępne: Szkoła Podstawowa w Czempiniu oraz Szkoła Podstawowa w Głuchowie. W projekcie będzie brało udział 863 uczniów (DZ458, CH405), w tym 118 uczniów/uczennic posiadających opinie PPP/orzeczenia o niepełnospr., 75 nauczycieli(63K12M) oraz 45 rodziców(34K11K) ze szkół podstawowych w Czempiniu i Głuchowie. Przeprowadzona diagnoza problemów i potrzeb wskazuje na trudności z jakimi borykają się uczniowie/uczennice oraz placówki, o których szerzej w pkt. 3.4.2. Odpowiedzią na problemy są działania wskazane poniżej: – zwiększenie dostępności przestrzeni szkolnej dla uczniów ze SPE poprzez wyremontowanie i wyposażenie pokoi wyciszenia, pomieszczenia logopedy i pedagoga oraz pokoju terapeutycznego, a także holu szkoły. Dostosowanie pomieszczeń do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami zgodnie z rekomendacjami zawartymi w „Modelu dostępnej szkoły” w SP Czempiń; – zwiększenie dostępności przestrzeni szkolnej dla uczniów ze SPE poprzez wyremontowanie i doposażenie sali do terapii i rewalidacji, gabinetu psychologa oraz sali edukacji wczesnoszkolnej, z której korzysta 2 chłopców z orzeczeniami. Dodatkowo, dostosowanie korytarzy, łącznika między budynkami, klatek schodowych do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami zgodnie z rekomendacjami zawartymi w „Modelu dostępnej szkoły” W SP Głuchowo; – specjalistyczne zajęcia oraz warsztaty dla dzieci ze SPE tj. terapia logopedyczna, gimnastyka korekcyjna, korekcyjno-kompensacyjne, o charakterze terape
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.