Eko-optymalizacja obróbki mechanicznej w firmie Ars Polska poprzez zastosowanie technologii środowiskowych, związanych z gospodarką obiegu zamkniętego.
Spółka Jawna ARS Popek i Wspólnicy powstała w roku 2012. Wnioskodawca prowadzi działalność w szeroko rozumianym sektorze usług dla przedsiębiorstw. Działalność ta obejmuje: – handel materiałami dla przemysłu: części zamienne, materiały ścierne, chemia przemysłowa, narzędzia, artkuły i wyposażenie BHP, – realizowanie produkcji na zlecenie: ciecie, toczenie CNC, frezowanie, szlifowanie płaszczyzn i wałków, – gięcie rur CNC zarówno z metali (stal, miedź, aluminium) jak i plastiku, – usługi spawania w zakresie stali czarnej, stali nierdzewnej, aluminium, – usługi montażu. Działalność jest prowadzona głównie w siedzibie firmy w Lubinie, woj. dolnośląskie oraz w nowo wybudowanym centrum w Rzeszotarach – aktualnie w trakcie wyposażania. Przedmiotowy projekt dotyczy zakupu nowoczesnej tokarki do realizowania zleceń produkcji detali metalowych, na zamówienie i według dokumentacji technicznej klientów. Aktualnie przedsiębiorstwo wykorzystuje 2 stare tokarki, urządzenia wyeksploatowane. Użytkując posiadane tokarki Wnioskodawca napotykam liczne problemy wynikające z kłopotliwej eksploatacji tych urządzeń. Ze względu na szerokie uchwyty, produkcja detali z prętów wiąże się z generowaniem dużej ilości odpadów metalowych. Część pręta umocowana w chwytaku, nie może być wykorzystana do wyprodukowania kolejnego elementu, lecz stanowi odpad poprodukcyjny. Dodatkowo wióry powstające w procesie obróbki, wobec konieczności chłodzenia obrabianego detalu, są zmieszane z chłodziwem. Firmy zajmujące się recyklingiem metali nie chcą odbierać zanieczyszczonych chłodziwem odpadów metalowych, w związku z czym firma jest zmuszona je utylizować i ponosić związane z tym koszty. Również oleje wykorzystywane w tokarkach są zanieczyszczone odpadkami metali, w związku z czym nie można ich oddać do ponownego przetworzenia w rafineriach, lecz istnieje konieczność ich utylizacji. ARS Popek chce przemodelować swoje procesy produkcyjne w kierunku bardziej przyjaznych środowisku naturalnemu, po to by je
Your project description
To add a photo, description, specify a location or attach other materials about the project, you should fill out the form below. After clicking the “send” button, a message will be sent to you e-mail asking for confirmation. You must accept to submit the form. The EU Dot Map Guidelines and consent to the processing of personal data. materials will be sent to the editor of the site, who will publish it on the website after verification test.