Wdrożenie nowej technologii fleksograficznej sposobem na poprawę efektywności energetycznej oraz transformację przedsiębiorstwa w kierunku eliminacji odpadów i wdrożenia zasad gospodarki obiegu zamkniętego.
Zakres przedsięwzięcia polega na nabyciu nowego środka trwałego – poligraficznej maszyny do druku fleksograficznego wyposażonej w szereg innowacyjnych wysokowydajnych i oszczędnych systemów pozwalających na znaczące zmniejszenie zużycia energii jak i zmniejszenie ilości odpadów poprodukcyjnych w procesie druku etykiet. Projekt zrealizowany zostanie w zasadniczej częśći (inwestycyjnej) poprzez 1 powyższe zadanie/wydatek. Wydatkiem towarzyszącym będzie nabycie doradczych usług zewnętrznych. Przedsiębiorstwo Wnioskodawcy posiada wszystkie inne niezbędne do wdrożenia przedsięwzięcia zasoby techniczne i ludzkie, a wykonalność przedsięwzięcia pod względem technicznym technologicznym, operacyjnym, środowiskowym i finansowym została w pełni potwierdzona. Głównym celem projektu jest wdrożenie w przedsiębiorstwie technologii (innowacji środowiskowej) pozwalającej na znaczącą poprawę efektywności energetycznej procesu fleksodruku, zmniejszenie ilości emitowanych gazów (ozonu) z procesu suszenia wyrobów poligraficznych a także zmniejszenie ilości odpadów powstających w procesie produkcyjnym oraz wdrożenie zasad związanych z gospodarką o obiegu zamkniętym, co pozwoli na transformację przedsiębiorstwa w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). Zmniejszenie zużycia energii w procesie produkcyjnym pozwoli również na zwiększenie udziału (proporcji) zużycia energii odnawialnej w ramach posiadanych własnych źródeł energii fotowoltaicznej ograniczając emisję CO2 powstającą poprzez energię zużywaną w procesach przez zakład Wnioskodawcy. Tym samym projekt pozwoli na osiągnięcie celów Unii na rok 2030 w dziedzinie energii i klimatu oraz w kierunku neutralnej dla klimatu gospodarki Unii do roku 2050 w oparciu o porozumienie paryskie.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.