Przebudowa drogi powiatowej nr 2010 Turzno, Rogówko, Lubicz Dolny w km 3+247 - 4+582 na długosci 1,335 km
Dobrze rozwinięta sieć infrastruktury technicznej oraz mniejsza liczba wypadków na drogach są celami operacyjnymi zdefiniowanymi w Strategii Rozwoju Powiatu Toruńskiego Ziemskiego. Stąd dążenie do poprawy stanu technicznego dróg powiatowych jest jednym z najistotniejszych i najbardziej pilnych zadań. Powiat, systematycznie inwestując w ich remonty i przebudowę, wykorzystywał środki własne, subwencję drogową, środki pozyskane z ARiMR, z rezerwy budżetowej oraz SAPARD. Opisywany projekt zrealizowany został dzięki zaangażowaniu środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Celem projektu była poprawa infrastruktury drogowej drogi nr 2010, mająca na celu dostosowanie jej parametrów technicznych do wymagań określonych odrębnymi normami technicznymi, skutkująca poprawą stanu bezpieczeństwa pieszych, jak i poruszających się pojazdami kołowymi oraz poprawą dostępności do przedsiębiorstw i punktów usługowych.
Droga powiatowa Turzno – Rogówko – Lubicz Dolny była modernizowana etapowo od 2004 roku. Droga ta stanowi istotny punkt komunikacyjny w lokalnej i regionalnej sieci dróg. Ponadto droga ta stanowi skrót i objazd miasta Torunia dla podróżujących na trasie Warszawa – Gdańsk. Pełni również ważną rolę w obsłudze producentów rolnych. Ponadto w okolicy znajdują się zasoby kopalin (głównie żwir) eksploatowane na skalę przemysłową, co skutkuje dużym natężeniem ruchu, głównie pojazdów o wielkim tonażu. Jednak transport ten powoduje nie tylko przyspieszone niszczenie dróg, których konstrukcja nie jest dostosowana do przenoszenia obciążeń, ale również stanowi zagrożenie dla innych ich użytkowników.
W ramach Projektu, droga została zmodernizowana jednoetapowo. 1,335 km istniejącej jezdni poszerzono do szerokości 5,5 m. Na całej jej szerokości, po uprzednim wyprofilowaniu istniejącej nawierzchni, ułożona została warstwa bitumiczna. Pobocza utwardzone zostały kruszywem kamiennym, wybudowane zostały zjazdy oraz odtworzone rowy. Dzięki wykonaniu wyżej wymienionych prac osiągnięte zostały założone wskaźniki produktów i rezultatów, przez co udało się zrealizować założone dla Projektu cele. Wzrosło bezpieczeństwo i komfort podróżnych i pieszych oraz dostępność do zakładów produkcyjnych i gospodarstw.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.