Budynek dydaktyczny PWSFTviT w Łodzi - Uczelniane Centrum Dydaktyki Nowych Mediów
Szkoła Filmowa w Łodzi powstała w 1948 roku była spełnieniem marzeń filmowców o placówce, pełniącej funkcje edukacyjne, która jednocześnie byłaby centrum życia filmowego. Wraz z filmówką rozpoczęła działalność Wyższa Szkoła Aktorska, a obie uczelnie stale współpracowały. W roku 1958 Wyższa Szkoła Aktorska scaliła się ze Szkołą Filmową i odtąd funkcjonuje jako Wydział Aktorski. Szkoła cały czas się zmienia, dostosowuje się do potrzeb galopującej rzeczywistości również poprzez tworzenie nowych kierunków kształcenia takich jak: produkcja filmowa, montaż, scenariusz, fotografia, media cyfrowe, a także dziennikarstwo telewizyjne.
Celem projektu była budowa Uczelnianego Centrum Dydaktyki Nowych Mediów PWSFTviT. Wybudowany budynek pełni funkcje związane z procesem dydaktycznym. Jest to obiekt o sześciu kondygnacjach, na których mieszczą się m.in.: archiwum taśm filmowych i nośników cyfrowych, wydział fotografii, pomieszczenia do montażu i animacji oraz sale dydaktyczne i wykładowe.
Pomysł wybudowania nowoczesnego centrum powstał pod wpływem szybko zmieniającej się techniki filmowej i konieczności dostosowywania standardów nauczania do poziomu ogólnoświatowego. Wybudowanie Centrum Nowych Mediów pozwoliło na zastosowanie innowacyjnych form nauczania związanych z nowymi technologiami produkcji filmów. Zapewniło to wzrost znaczenia uczelni na arenie międzynarodowej. Projekt wpływa pozytywnie również na zwiększenie zainteresowania usługami oferowanymi przez uczelnię. W efekcie następuje polepszenie kształcenia i wzrost potencjału dydaktycznego, rozszerzenie oferty edukacyjnej oraz poprawa warunków krajowej i międzynarodowej wymiany kulturowej.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.