Realizacja II etapu budowy Regionalnego Centrum Targowo-Wystawienniczego w Lublinie
Projekt polega na budowie hali wystawienniczej wraz z częścią kasowo-recepcyjną i salami konferencyjnymi wraz z zapleczem administracyjnym oraz na przebudowie istniejącego obiektu.
Cel i planowane rezultaty
Realizacja projektu zakłada:
-
powstanie powierzchni wystawienniczej w nowym obiekcie: 8 tys.m2,
-
modernizację powierzchni wystawowej w istniejącej hali: 2,5 tys.m2,
-
budowę 2 sal konferencyjnych na 150 osób każda oraz dostosowaniu istniejącego obiektu do możliwości organizacji konferencji na 1 500 osób,
-
powstanie zewnętrznego placu wystawienniczego: 5 tys.m2,
-
stworzenie prawie 500 nowych miejsc parkingowych.
Elementy te złożą się na możliwość organizacji wydarzeń kulturalnych i sportowych dla 5 000 osób (jednorazowo) w nowopowstałym obiekcie.
Dodatkowo teren o powierzchni ponad 7 ha zostanie urządzony i zagospodarowany (nasadzenia drzew i krzewów, aranżacja małej architektury, itp.) w wysokim standardzie przestrzeni publicznej na potrzeby realizacji imprez organizowanych dla mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny.
Kto skorzysta dzięki projektowi
Odbiorcami projektu będą przede wszystkim przedsiębiorcy z tereny Lubelszczyzny, Podkarpacia i Podlasia. Powstanie dużego centrum Targowo-Wystawienniczego w Lublinie będzie miało również wpływ na rozwój kontaktów między ośrodkami naukowymi oraz stworzy większe szanse dla studentów i absolwentów lubelskich uczelni na zdobycie kontaktów z pracodawcami z kraju i zagranicy.
Plany na rok 2012 przewidują zorganizowanie ponad dwudziestu imprez targowych, a ich liczba będzie systematycznie rosła w kolejnych latach. Aby było to możliwe od strony organizacyjnej Targi planują podwojenie zatrudnienia. Nowe możliwości techniczne i organizacyjne ułatwią walkę o miejsce w ścisłej czołówce polskich organizatorów targów.
Swój rozwój Targi wiążą ściśle ze strategicznymi planami miasta i regionu. Specjalnością Targów staną się imprezy powiązane tematycznie z obszarami lubelskiej specjalizacji przemysłowej, zmierzające do intensyfikacji kontaktów międzynarodowych, szczególnie w obszarze Partnerstwa Wschodniego.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.