Toruń - Hanza nad Wisłą
W ramach projektu została przeprowadzona modernizacja Ratusza Staromiejskiego, najważniejszego z muzeów toruńskich, prezentującego m.in. wielką kolekcję związaną z dziejami rzemiosła cechowego i handlu w Toruniu. Poszerzenie powierzchni wystawienniczych pozwoliło na szerszą prezentację zgromadzonych w muzeum zbiorów tego typu.
Nastąpiła także konserwacja, rewitalizacja i zagospodarowanie turystyczne Zamku Krzyżackiego, w tym m.in. realizacja systemu nagłaśniającego w celu przeprowadzania pokazów „Światło i Dźwięk”, wprowadzenie iluminacji świetlnej, adaptacja ruin Zamku do celów ekspozycyjnych i realizacji projektów turystycznych takich jak: turnieje rycerskie, pokazy dawnego rzemiosła, jarmarki średniowieczne, w czasie których prezentowane byłyby wyroby rzemieślnicze i rękodzieło.
Projekt zakładał również zagospodarowanie przestrzeni ulicy Szerokiej i Królowej Jadwigi, w tym herby miast hanzeatyckich, herby kupieckie i znaki cechowe podwieszane pod latarniami, ustawienie rzeźby „Piernikarki Toruńskiej” oraz „Przekupki z wagą” na Rynku Nowomiejskim.
Projekt zostął zrealizowany na terenie Torunia w partnerstwie z Ligą Polskich Miast i Miejsc UNESCO. Nowy produkt turystyczny uwypukli handlowe tradycje średniowiecznego Starego i Nowego Miasta. Wykonanie zadań projektowych wpłynęło też korzystnie na poziom atrakcyjności turystycznej województwa, dla którego Toruń jest centrum kulturalno-rekreacyjnym.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.