Opracowanie demonstracyjnej linii technologicznej do wysokowydajnej produkcji włóknin typu Spunlace wyposażonej w centralny układ sterowania.
Przedmiotem projektu jest realizacja prac rozwojowych nad autorską technologią produkcji włóknin spunlace w celu opracowania demonstracyjnej linii technologicznej do wysokowydajnej produkcji tych wyrobów. Projekt jest odpowiedzią na zapotrzebowanie płynące z rynku producentów środków higieny osobistej w Polsce, UE i za Oceanem w zakresie zwiększenia produkcji i zapewnienia lepszej jakości wyrobów. Wobec ograniczonych (w pełni wykorzystywanych) mocy produkcyjnych i znanych problemów technicznych Wnioskodawca rozpoczął poszukiwania nowych technologii produkcji.Przed złożeniem wniosku o dofinansowanie Wnioskodawca samodzielnie prowadził badania przemysłowe polegające na opracowaniu sposobów zwiększania intensywności produkcji włóknin, określenie pułapu robotyzacji produkcji przy zachowaniu parametrów jakościowych. W wyniku zrealizowanych badań potwierdzono krytycznie techniczną i ekonomiczną zasadność zbudowania demonstratora technologii, a opracowany sposób produkcji został zgłoszony do ochrony patentowej (Raport o stanie techniki: Oceny A dla wszystkich zastrzeżeń).Zaplanowane w projekcie prace rozwojowe pozwolą zweryfikować przyjęte w warunkach operacyjnych założenia oraz wdrożyć osiągnięte wyniki do własnej działalności gospodarczej. W rezultacie projektu wdrożony zostanie nowy w stosunku do obecnie realizowanych procesów sposób wytwarzania włóknin charakteryzujący się znacznie zwiększoną efektywnością i cechami jakościowymi gotowych wyrobów. W ramach projektu opracowany zostanie także autorski system sterowania korzystający z bazy danych na bieżąco korygujący nastawy maszyn w zależności od zadawanych wartości. Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art. 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014).
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.