Prace rozwojowe nad technologią PHS (zintegrowana, równoczesna obróbka cieplna i plastyczna metali) zmierzające do wytwarzania innowacyjnych w skali międzynarodowej wytłoczek mono-materiałowych o zmiennej strukturze i parametrach mechanicznych, z uwzględnieniem wytworzenia instalacji pilotażowej
Przedmiotem projektu są prace rozwojowe, mające na celu weryfikację w warunkach rzeczywistych prototypu autorskiej technologii wytwarzania innowacyjnych wytłoczek mono-materiałowych o zmiennej strukturze i parametrach mechanicznych w procesie zintegrowanej obróbki cieplnej i plastycznej. W ramach projektu, na specjalnie wytworzonej instalacji pilotażowej, zostaną przeprowadzone prace rozwojowe nad w/w autorską technologią, zmierzające do: – zapewnienia ścisłej kontroli zróżnicowanego rozkładu temperatury w narzędziach i w wytłoczkach w warunkach odpowiadających produkcji seryjnej, – weryfikacji czynników odpowiedzialnych za regulację przebiegu odprowadzania i doprowadzania ciepła do układu w warunkach j.w. – weryfikacji parametrów etapu nagrzewania materiału (parametry układu nagrzewania półwyrobu przed procesem formowania) w warunkach j.w. – akceptacji warunków materiałowych dla poszczególnych elementów wykonawczych narzędzi, umożliwiających ciągłą i bezawaryjną pracę w warunkach produkcji seryjnej, – potwierdzenia parametrów sterowania i automatyzacji procesu. Rezultatem projektu będzie ulepszona, zweryfikowana w warunkach rzeczywistych technologia wytwarzania unikalnych w skali międzynarodowej wytłoczek mono-materiałowych o zmiennej strukturze i parametrach mechanicznych. Zasadniczą nowością rezultatu projektu będzie możliwość produkcji detali monomateriałowych o różnych (w obrębie detalu) właściwościach (materiał wejściowy ma jednorodne właściwości, które będą kształtowane/modyfikowane wg potrzeb konstrukcyjnych dzięki procesowi technologicznemu). Art. 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014).
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.