Wdrożenie na rynek ergonomicznego stanowiska do pracy w przestrzeniach domowych i publicznych, wraz z innowacyjną technologią jego wytwarzania.
Celem niniejszego projektu jest wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji nowych produktów w postaci ergonomicznych stanowisk do pracy z manualną regulacją wysokości blatu, do zastosowania w przestrzeniach domowych i publicznych, o konstrukcji opracowanej na podstawie założeń konstrukcyjnych opisanych w zgłoszeniu patentowym UP RP P.408228. Nowe stanowisko pracy odpowiadać będzie na potrzeby ergonomicznego kształtowania warunków pracy w przestrzeni domowej i publicznej. Ergonomia realizowana będzie poprzez szybką regulację wysokości blatu, co umożliwi zmienną pracę w pozycji siedzącej lub stojącej. Zmienność pozycji podczas wykonywania pracy, w szczególności pracy biurowej, będzie wpływać korzystnie na aktywizację układu krwionośnego, dotlenienie organizmu oraz utrzymanie równowagi między układami kostnym, nerwowym i mięśniowym. Manualna regulacja wysokości pozwoli również na indywidualne dostosowanie stanowiska pracy do cech antropometrycznych użytkownika, takich jak wzrost lub proporcje ciała. Grupą docelową dla nowego produktu będą przede wszystkim dzieci i młodzież wykorzystująca stanowisko do nauki w warunkach domowych. Innowacyjna konstrukcja blatu umożliwi bowiem „rośnięcie” biurka wraz z użytkownikiem. Nowe stanowisko oferowane będzie ponadto w szkołach, biurach, gabinetach home office, punktach obsługi klienta, salonach sprzedaży, recepcjach i bankach, a także wszędzie tam gdzie wymagana jest zwiększona ergonomia pracy. Projekt realizowany będzie w ramach jednego zadania, którego celem będzie nabycie środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, które posłużą do uruchomienia produkcji innowacyjnego wyrobu. Niniejszy projekt przyczynia się do spełnienia celów działania 3.2, polegających na rozwoju innowacyjności wśród przedsiębiorstw z sektora MŚP poprzez wdrażanie i komercjalizację nowych wyrobów. Inwestycja wpisuje się również w realizację zasady zrównoważonego rozwoju oraz polityk horyzontalnych Unii Europejskiej.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.