Budowa sieci inteligentnej na terenie środkowej Wielkopolski (OD Poznań Cen.) poprzez modernizację i przebudowę linii i stacji SN i nn, automatyzację linii i stacji w wyniku zastosowania zdalnego sterowania i elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej, w tym wskaźników przepływu prądów zwarciowych.
Bezpośrednim celem projektu jest zapewnienie efektywnego i zrównoważonego pod względem ekonomicznym i technicznym systemu energetycznego, o niskim poziomie strat oraz wysokim poziomie jakości oraz bezpieczeństwa dostaw i ochrony. Cel bezpośredni, a tym samym projekt, jest zgodny z celami Programu Operacyjnego, osi priorytetowej oraz działania i poddziałania. Budowa inteligentnej sieci elektroenergetycznej na terenie gmin Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Szamotuły, Kaźmierz, Rokietnica, Oborniki, Obrzycko, Mieścisko, Mieleszyn, Kłecko, Gniezno, Czerniejewo, Września, Łubowo i m. Poznań umożliwi zaimplementowanie funkcjonalności SMART, jak również wdrożenie inteligentnych liczników u odbiorców objętych projektem, pozwalających na monitorowanie zużycia energii elektrycznej w czasie rzeczywistym. Projekt przewiduje modernizację obecnej sieci elektroenergetycznej na wskazanym terenie.Przyjęta koncepcja realizacji projektu zakłada budowę sieci inteligentnej poprzez modernizację istniejących i budowę nowych stanowisk automatyki sieciowej spełniających standard systemu FDIR na obszarze Centralnym Oddziału Dystrybucji Poznań (tereny gmin: Swarzędz, Kostrzyn, Suchy Las, Szamotuły, Kaźmierz, Rokietnica, Oborniki, Obrzycko, Mieścisko, Mieleszyn, Kłecko, Gniezno, Czerniejewo, Września, Łubowo i na terenie m. Poznania) oraz odcinkową przebudowę linii zasilających wraz z nowymi powiązaniami. Zadania ujęte w projekcie polegać będą na: – zmianie rodzaju przewodów na izolowane, – zwiększeniu przekroju linii SN z niezbędnymi skablowaniami, – zastosowanie zdalnego sterowania i elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej, w tym między innymi wskaźników przepływu prądów zwarciowych, rozłączników, reklozerów, – modernizacji stacji SN/nn.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.