Cyfrowa rekonstrukcja i digitalizacja polskich filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych w celu zapewnienia dostępu na wszystkich polach dystrybucji (kino, telewizja, Internet, urządzenia mobilne) oraz zachowania dla przyszłych pokoleń polskiego dziedzictwa filmowego
Celem projektu jest digitalizacja i upowszechnianie zasobów polskiej kinematografii oraz zwiększenie dostępności do nich poprzez cyfryzację posiadanych zasobów i zapewnienie interoperacyjności z krajowymi i zagranicznymi repozytoriami danych publicznych.Projekt będzie realizowany przez Konsorcjum w składzie: Polski Instytut Sztuki Filmowej (Lider) oraz Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Studio Filmowe TOR, Studio Filmowe Kronika, Studio Filmowe ZEBRA, Studio Filmowe KADR, Studio Miniatur Filmowych, Studio Filmów Rysunkowych (Partnerzy). Realizację zaplanowano na okres 3 lat. Projekt realizowany jest w układzie 4 zadań: Procesu rekonstrukcji obrazu i dźwięku, adaptacji budynku należącego do WFDIF na potrzeby Centrum Dystrybucji, wyposażeniu Centrum Dystrybucji w infrastrukturę do udostępniania i zarządzania zgromadzonym materiałem cyfrowym oraz działań promocyjno-informatycznych. Przechowywanie długoterminowe planowane jest w ICM-UWW wyniku realizacji projektu udostępnione zostanie w postaci cyfrowej ok.160 szt. pełnometrażowych filmów fabularnych, animowanych i dokumentalnych zapisanych na taśmach światłoczułych, w tym taśmach nitro (łatwopalnych), do których prawa posiadają członkowie Konsorcjum oraz 10 000 minut filmówanimowanych, serii filmów animowanych dla dzieci, krótkometrażowych filmów fabularnych, filmów oświatowych, krótkometrażowych dokumentów oraz kronik filmowych (3000). Zdigitalizowane materiały filmowe będą dostępne na wszystkich możliwych polach dystrybucji, tj. Internet, kino, telewizja, nośniki blu-ray/DVD oraz festiwale.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.