Slavic Monsters / Utworzenie, rozwój, wydanie i promocja geolokalizacyjnej gry mobilnej z rozszerzoną rzeczywistością "Slavic Monsters" na systemy iOS i Android.
Slavic Monsters to geolokalizacyjna gra mobilna (iOS, Android), w której gracz wciela się w dowódcę drużyny mitycznych stworzeń. Spotyka je w realnym świecie, tam gdzie występowały według podań ludowych. Inne na Warmii, a inne na Śląsku. Inne nad jeziorami, a inne w parkach lub centrach miast. Mamy niesamowitą mitologię, która jest stosunkowo słabo znana. Chcemy przybliżyć ją masowemu odbiorcy, dostosowując do jego gustów i podając w innowacyjnej technologicznie formie. Gracz widzi siebie, mityczne stworzenia oraz innych graczy na mapie (Open Street Maps), na ekranie telefonu. Może podejść do stworzenia lub gracza i wejść z nimi w interakcję (walka lub wymiana). Na wynik walki wpływają między innymi rodzaj terenu, godzina i pogoda. Gracz może również kształtować mapę stawiając własne fortece. Dzięki premierze gry Pokemon GO, Slavic Monsters naprawia błędy konkurencji reagując na potrzeby zniechęconych użytkowników. Gra promuje słowiańską kulturę i tradycję zwiększając potencjał promocyjny projektu oraz dodaje funkcję edukacyjną (opisy i nazwy stworzeń). Gra korzysta z kilku metod monetyzacji. Żadna z nich nie wpływa negatywnie na samą rozrywkę (90% to mikropłatności estetyczne). Liczne ulepszenia w stosunku do konkurencji to np.: rozbudowany system walki, interakcja z żywymi graczami, duże wykorzystanie danych przestrzennych. Zaspokajamy potrzeby lokalnych przedsiębiorców umożliwiając im wykorzystanie gry do promocji (“wynajęcie” elementu gry i umieszczenia go na mapie w pobliżu np. restauracji). Pierwsza wersja gry to 170 mitycznych stworzeń, których wizerunki zostały starannie zaprojektowane z myślą o masowym odbiorcy. Aby zapewnić łatwiejsze wejście na rynki zagraniczne, do gry trafią stworzenia z innych mitologii (np. greckiej i nordyckiej – około 50). Projekt Slavic Monsters wygrał Startup Weekend Olsztyn 2016 oraz był prezentowany w mediach regionalnych i ogólnopolskich (Prasa, Radio, Telewizja), a także międzynarodowych (Internet).
Your project description
To add a photo, description, specify a location or attach other materials about the project, you should fill out the form below. After clicking the “send” button, a message will be sent to you e-mail asking for confirmation. You must accept to submit the form. The EU Dot Map Guidelines and consent to the processing of personal data. materials will be sent to the editor of the site, who will publish it on the website after verification test.