Rozwój systemu transportu publicznego w Rzeszowie
Celem głównym projektu była poprawa funkcjonalności transportu publicznego aglomeracji Rzeszowskiej poprzez zapewnienie efektywnego transportu publicznego, co przyczyni się do zwiększenia potencjału rozwojowego i atrakcyjności aglomeracji rzeszowskiej oraz wzrostu mobilności mieszkańców.
Zakres rzeczowy projektu obejmował 8 komponentów:
- komponent A: zakup nowoczesnego niskoemisyjnego taboru autobusowego wraz z budową infrastruktury do ładowania energii elektrycznej;
- komponent B: infrastruktura przystankowa i dworcowa;
- komponent C: infrastruktura drogowa – ulice;
- komponent D: infrastruktura drogowa – skrzyżowania;
- komponent E: infrastruktura pieszo-rowerowa;
- komponent F: inteligentny system transportowy (ITS);
- komponent G: informacja i promocja;
- komponent H: dokumentacja aplikacyjna.
W ramach projektu zakupiono 50 sztuk nowoczesnego niskoemisyjnego taboru autobusowego, w tym 10 sztuk z napędem elektrycznym (wraz z niezbędną infrastrukturą do ładowania energii elektrycznej). Przebudowano również 138 zatok autobusowych, 138 zespołów przystankowych, a także wybudowano nową pętlę autobusową. Ponadto, dzięki realizacji projektu wybudowano nowy i bardzo energooszczędny budynek Dworca Lokalnego, który został wyposażony w dynamiczny system informacji pasażerskiej. Projekt pt. Rozwój systemu transportu publicznego w Rzeszowie to także realizacja inwestycji w zakresie rozbudowy infrastruktury transportowej. W ramach przedsięwzięcia zrealizowano budowę nowych odcinków dróg, wybudowano rondo, a także przebudowano 5 skrzyżowań. Ważnym elementem zakresu rzeczowego projektu była rozbudowa Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportowego, a także stworzenie łańcuchów ekomobilności poprzez rozbudowę rzeszowskiego systemu ciągów pieszo-rowerowych.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.