Wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji szczotek talerzowych w oparciu o innowacyjną konstrukcję wypraski i automatu montażowego GB20
Obecnie w zakładzie Wnioskodawcy przy produkcji szczotek talerzowych funkcjonuje wydłużony proces produkcji z wykorzystaniem podwykonawcy. Półprodukty szczotek talerzowych po wyprodukowaniu w zakładzie trafiają do podwykonawcy, tam w ręcznym procesie są montowane i trafiają z powrotem do magazynu Wnioskodawcy. Proces ten generuje kosztowną logistykę, długi czas operacji oraz negatywny wpływ na środowisko wynikający min. ze zbędnego transportu oraz wpływa na kontrolę jakości, która przez etap podwykonawcy jest wadliwa. Inwestycja będzie polegała na wdrożeniu nowej technologii zmieniającej ten proces oraz nowego produktu. Nowa technologia polega na topieniu mieszanki tworzyw sztucznych w ekstruderze, który napełnia mechanizm tłokowy wtryskarki zadaną ilością surowca. W kolejnych krokach mieszanka jest wtłaczana do formy wtryskowej, a następnie wystudzona do temperatury umożliwiającej automatyczne uwolnienie podkładu z formy. Wyprodukowana wypraska trafia na automatyczne centrum nabijające (nie m takich urządzeń w Polsce) które wypełnia otwory zaprogramowanym wcześniej materiałem takim jak drut walcowany w różnych wymiarach Po zakończeniu procesu nabijania szczotka jest gotowa do użycia na zamiatarce. Proces skróci się z ośmiu do czterech etapów oraz wyeliminowany zostanie podwykonawca, który był kosztowny, utrudniał kontrolę jakości i przez transport powodował znaczne, negatywne oddziaływania na środowisko (spaliny samochodu ciężarowego transportującego półprodukty na odcinku 30 km). Poza nową technologią wdrożony zostanie nowy produkt oparty na unikatowej wyprasce z już odlanymi otworami, w zamian za otwory wiercone. Spowoduje to wzrost trwałości i czasu używania szczotki.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.