Wdrożenie innowacyjnej w skali kraju technologii produkcji miedzianych złączy elastycznych przy wykorzystaniu zgrzewania oporowego.
Wieloletnia działalność Wnioskodawcy w szeroko pojętej branży energetycznej, skupiona głównie na realizacji usług z zakresu produkcji miedzianych złączy elastycznych, pozwoliła na zaobserwowanie trendów jak również potrzeb zgłaszanych przez rynek napotykających często na bariery czasowo organizacyjne i techniczne występujące u podmiotów realizujących zlecenia. Wszystkie wymienione czynniki oraz upływ czasu od momentu uruchomienia działalności pozytywnie wpłynęły na wykrystalizowanie ostatecznej koncepcji inwestycji. Przedmiotem realizowanego projektu jest wdrożenie technologii produkcji miedzianych złączy elastycznych przy wykorzystaniu zgrzewania oporowego w przedsiębiorstwie Izar w Radwanicach. Proces produkcyjny wyrobów dzieli się na fazy przygotowania elementów do produkcji, fazę produkcji elementu bazowego oraz fazę obróbki. Przedmiotowa inwestycja doprowadzi do implementacji technologii zgrzewania oporowego dla fazy produkcji elementu bazowego jak również umożliwi przygotowanie zasobów niezbędnych do wytworzenia w technologii zgrzewania oporowego. Wynikiem realizacji projektu będzie wdrożona, innowacyjna w skali kraju, technologia produkcji miedzianych złączy elastycznych przy wykorzystaniu zgrzewania oporowego. Wyroby produkowane w technologii zgrzewu oporowego będą mogły skutecznie konkurować na rynkach zagranicznych. Dotychczas stosowany zgrzew indukcyjny jak również tradycyjna metoda palnikowa nie przechodzą już obecnie wymagających testów sporej grupy potencjalnych odbiorców z za granicy, w szczególności w odniesieniu do wysokonakładowych partii wyrobu. Uzupełnieniem inwestycji będzie stworzenie nowego miejsca pracy w firmie. Inwestycja jest inwestycją początkową w rozumieniu definicji. Cel projektu, zostanie osiągnięty, poprzez inwestycje w aktywa materialne związane z potrzebą uruchomienia innowacyjnej linii technologicznej zgrzewania oporowego.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.