E-geodezja w Piotrkowie Trybunalskim - cyfrowe geodezyjne rejestry publiczne, jako skuteczne narzędzie zwiększające zakres oraz jakość usług publicznych, świadczonych drogą elektroniczną.
Podstawowym celem projektu jest podniesienie jakości danych sektora publicznego z zakresu informacji przestrzennej, a także zwiększenie dostępności i stopnia wykorzystania tych danych, poprzez wdrożenie e-usług publicznych o wysokim stopniu dojrzałości. Działania związane z realizacją projektu obejmują zbiory danych państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz oprogramowanie teleinformatyczne wykorzystywane do prowadzenia tego zasobu. Dostosowanie danych przestrzennych do wymogów prawnych umożliwi poszerzenie zakresu e-usług, które świadczy Urząd Miasta.Państwowy zasób geodezyjny i kartograficzny służy gospodarce narodowej, obronności państwa, ochronie bezpieczeństwa i porządku publicznego, nauce, kulturze, ochronie przyrody i potrzebom obywateli. Istotną częścią powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego są publiczne rejestry georeferencyjne: EGiB – ewidencja gruntów i budynków (kataster nieruchomości), RCiWN – rejestr cen i wartości nieruchomości, GESUT – geodezyjna ewidencja sieci uzbrojenia terenu, BDOT500 – baza danych obiektów topograficznych o szczegółowości zapewniającej tworzenie standardowych opracowań kartograficznych w skalach 1:500–1:5000 (map zasadniczych) i BDSOG – baza danych szczegółowych osnów geodezyjnych. Wymienione powyżej geodezyjne bazy danych prowadzone przez Miejski Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Piotrkowie Trybunalskim stanowią referencyjny układ odniesienia dla infrastruktury informacji przestrzennej i innych rejestrów publicznych.Podniesienie w ramach projektu jakości danych geodezyjnych, dostosowanie tych danych oraz systemów teleinformatycznych do obowiązujących przepisów prawa, znacznie poprawi dostęp do informacji przestrzennej dla mieszkańców, przedsiębiorców i instytucji publicznych. Poza tradycyjnym dostępem do prawidłowych i wiarygodnych informacji przestrzennych, zapewniony zostanie również dostęp przez sieć internet, w ramach szeregu e-usług o wysokim stopniu dojrzałości, które wdrożone zostaną w wyniku realizacji projektu.Poza opisanymi powyżej działaniami w obszarze baz danych państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficzne, projekt E-geodezja w Piotrkowie Trybunalskim obejmuje również działania dotyczące ewidencji zasobu nieruchomości stanowiących własność gminy, powiatu oraz Skarbu Państwa.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.