Autonomiczny system planowania, harmonogramowania i sterowania produkcją oparty na metodach z zakresu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.
Realizowany projekt będzie polegał na przeprowadzeniu prac badawczych i rozwojowych prowadzących do przygotowania autonomicznego systemu planowania (doboru środków do realizacji wyznaczonych zadań produkcyjnych w zadanym horyzoncie czasowym i osiągnięcia postawionych celów) i sterowania (uruchamiania, nadzorowania i zapewnienia realizacji zadań produkcyjnych) produkcją. System oparty będzie na metodach z zakresu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, będzie umożliwiał integrację z systemami ERP/MRP w celu wymiany danych do zarządzania produkcją oraz zapewni interfejs komunikacji, pozwalający na wymianę danych pomiędzy nim a pracownikami i maszynami. Osiągnięcie wyników prac B+R będzie miało bezpośrednie przełożenie na wyniki firmy, a co za tym idzie dzięki ich wdrożeniu wzmocni się pozycja konkurencyjna przedsiębiorstwa na rynku. Planowane prace badawcze rozpoczną się 1.01.2017 r. i zakończą 31.12.2019 r. Prace podzielone zostaną na trzy etapy. Pierwsze dwa będą stanowiły badania przemysłowe (24 miesiące), ostatni etap będą to prace rozwojowe (12 miesięcy). Prace badawcze polegać będą na projektowaniu algorytmów planowania i harmonogramowania produkcji w oparciu o metody z zakresu sztucznej inteligencji. Powstałe algorytmy weryfikowane będą poprzez analizę złożoności obliczeniowej oraz zachowania się błędu przybliżenia, prowadzoną zarówno metodą eksperymentalną jak i analityczną (np. probablistyczną). W kolejnym etapie projektowaniu podlegać będą algorytmy sterowania produkcją w oparciu o metody z zakresu uczenia maszynowego. Zbadana zostanie możliwość zaprojektowania autonomicznego systemu ekspertowego potrafiącego doskonalić się przy pomocy zgromadzonego doświadczenia (czyli danych) i nabywania na tej podstawie nowej wiedzy. Wnioskodawca zakłada, że opracowane algorytmy pozwolą na osiągnięcie zaplanowanych współczynników produkcji.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.