Modernizacja systemów grzewczych w budynkach mieszkalnych na terenie Miasta Grybowa poprzez zastosowanie efektywniejszego źródła ciepła – paliwa stałe
Projekt jest ujęty w wykazie przedsięwzięć uzgodnionych dla subregionu sądeckiego, zatwierdzonym uchwałą forum subregionalnego, a następnie uchwałą Zarządu Województwa Małopolskiego. Wymiana źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie Miasta Grybowa. Wymiana starych kotłów, pieców oraz urządzeń grzewczych na paliwa stałe wraz z wykonaniem wewnętrznych instalacji w budynku niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania nowego systemu ogrzewania wykorzystującego paliwa stałe. Zakres rzeczowyprodukty w projekcieinwestycji przy wykorzystaniu danych liczbowych:Rzeczowy zakres obejmuje:wymiana palenisk, pieców lub kotłów opalanych węglem na źródła ciepła wykorzystującego paliwo stałe wraz z wykonaniem niezbędnych wewnętrznych instalacji 15szt.Beneficjent gwarantuje redukcje CO2 co najmniej o 30Dodatkowo wspierane urządzenia do ogrzewania powinny od początku okresu programowania charakteryzować się obowiązującym od końca 2020 r. minimalnym poziomem efektywności energetycznej i normami emisji zanieczyszczeń, które zostały określone w środkach wykonawczych do dyrektywy 2009125WE z dnia 21 października 2009 r. ustanawiającej ogólne zasady ustalania wymogów dotyczących ekoprojektu dla produktów związanych z energią. Najważniejsze wymogi dla urządzeń wynikające z dyrektywy:Minimalna efektywność energetyczna 75 dla kotłów o znamionowej mocy cieplnej do 20 kW,77 dla kotłów o znamionowej mocy cieplnej powyżej 20 kW Maksymalna emisja tlenku węgla CO 500 mgm Maksymalna emisja organicznych związków gazowych OGC 20 mgm Maksymalna emisja pyłu PM 40 mgm Maksymalna emisja tlenków azotu NOx wyrażonych jako ekwiwalent dwutlenku azotu NO 200 mgm dla kotłów na biomasę 350 mgm, dla kotłów na paliwa kopalne.Pozostały opis w cz. Q wniosku.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.