Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie Gdyni
Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie kompleksowej, głębokiej modernizacji energetycznej siedemnastu budynków użyteczności publicznej, w tym szesnastu budynków placówek oświatowych oraz budynku zespołu placówek specjalistycznych na terenie Gdyni w celu poprawy ich efektywności energetycznej.
Zakres prac modernizacyjnych obejmuje, w zależności od budynku, m.in.:
- przyłączenie budynków do m.s.c. o wysokich parametrach wraz z budową węzłów cieplnych,
- modernizację systemów grzewczych, w tym:
- wymianę węzłów cieplnych,
- instalacji c.o. i grzejników wraz z regulacją i monitoringiem zużycia energii,
- modernizację c.w.u.,
- wymianę stolarki okiennej i stolarki drzwiowej zewnętrznej,
- docieplenie:
- ścian zewnętrznych kondygnacji nadziemnych i podziemnych,
- stropów piwnic,
- stropodachów (z wymianą pokrycia dachowego),
- usprawnienie wentylacji mechanicznej,
- montaż turbiny wiatrowej,
- montaż paneli fotowoltaicznych na dachach,
- wykonanie instalacji elektrycznej wraz z przewodami i automatycznej regulacji oświetlenia,
- wymianę źródeł światła.
W wyniku kompleksowych działań efektywność energetyczna 17 budynków gminnych zostanie znacznie poprawiona. Spowoduje to istotne zmniejszenie zapotrzebowania na energię cieplną do ogrzania obiektów oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej, jak również obniżenie zużycia energii elektrycznej. Nastąpi wzrost wykorzystania OZE do przygotowania energii cieplnej i elektrycznej. W efekcie planowana roczna oszczędność w zużyciu energii pierwotnej w 17 zmodernizowanych energetycznie budynkach wyniesie łącznie około 13 644 895 kWh. Tym samym projekt przyczyni się do efektywniejszego wykorzystania zasobów naturalnych oraz redukcji emisji gazów cieplarnianych – szacowany roczny spadek wyniesie łącznie około 4 164 ton równoważnika CO2, a pyłu PM10 około 266 kg.
Projekt realizowany jest w latach 2017 – 2023.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.