Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w mieście Katowice - III etap
Dlaczego podjęto się realizacji projektu?
Budynki Oddziału Żłobka Miejskiego, stanowiące przedmiot niniejszego projektu, posiadały niesprawny system grzewczy, nieszczelne, zniszczone okna oraz drzwi zewnętrzne, nieocieplone ściany zewnętrzne, dachy, stropy i stropodachy, które wpływały na duże straty ciepła. Głównym problemem była niska efektywność energetyczna tych budynków. Skutkami zdiagnozowanych problemów były: dyskomfort wynikający z niskiej temperatury powietrza w budynkach w okresie grzewczym, duża emisja zanieczyszczeń do atmosfery, wysokie, nieadekwatne do temperatury powietrza koszty ogrzewania.
Co udało się zrealizować?
W ramach projektu przeprowadzono kompleksową termomodernizacji siedmiu budynków użyteczności publicznej z terenu miasta Katowice, to jest:
- Miejskiego Żłobka przy ul. Grzegorzka 2,
- Miejskiego Żłobka przy ul. Ligonia 43,
- Miejskiego Żłobka przy ul. Szeptyckiego 1,
- Miejskiego Żłobka przy ul. Bytomskiej 8a,
- Miejskiego Żłobka przy ul. Wojciecha 23a,
- Miejskiego Żłobka przy ul. Tysiąclecia 45,
- Miejskiego Żłobka przy ul. Ordona 3a.
Kto skorzysta z efektów projektu?
Z efektów projektu skorzystają użytkownicy Oddziałów Żłóbka Miejskiego w Katowicach (dzieci, ich rodzice oraz personel).
Jakie są główne korzyści projektu?
Dzięki realizacji projektu została wykonana: modernizacja systemu grzewczego, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenie ścian, stropów, dachów, stropodachów oraz ograniczenie strat ciepła. Remont systemu grzewczego oraz termomodernizacja budynków przyczyniła się do ograniczenia strat ciepła poprzez zmniejszenia poboru energii cieplnej, a tym samym do ograniczenia emisji szkodliwych gazów (m.in. dwutlenku siarki SO2, dwutlenku azotu NO2, tlenku węgla CO) i pyłów, co pozytywnie wpływa na stan środowiska. Dzięki realizacji inwestycji zmniejszeniu uległy również koszty utrzymania obiektów.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.