Wdrożenie nowej linii do pakowania produktów liofilizowanych eliminującej kroskontaminację i zapewniającej powtarzalność w dużej skali dla produkcji mieszanek liofilizowanych w Lyofood sp. z o.o.
LyoFood to znany na świecie producent żywności liofilizowanej. Pochodząca z Kielc firma wkrótce wzbogaci się o nową technologię, która umożliwi produkowanie innowacyjnych w skali światowej mieszanek dla konkretnych wymagań dietetycznych. Inwestycja stała się możliwa dzięki unijnemu dofinansowaniu przyznanemu przez Urząd Marszałkowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.
Projekt „Wdrożenie nowej linii do pakowania produktów liofilizowanych eliminującej kroskontaminację i zapewniającej powtarzalność w dużej skali dla produkcji mieszanek liofilizowanych w LyoFood sp. z. o. o.” zakłada uruchomienie nowej linii technologicznej. – Dzięki inwestycji będzie możliwa produkcja na większą niż dotąd skalę. Nowa linia do pakowania umożliwi wprowadzenie nowych linii produktowych, pozbawionych ryzyka zanieczyszczenia alergenami – mówi Laura Godek-Miąsik, właścicielka firmy LyoFood sp. z. o.o. Pakowanie produktów w nowe rodzaje opakowań otwiera także nowe możliwości na realizację zleceń typu „private label” – zamówień od innych firm, które sprzedają później produkt pod swoją marką. To wszystko przełoży się na zwiększenie zatrudnienia w dziale produkcyjnym oraz handlowym.
Projekt jest w trakcie realizacji. – Czekamy na dostawę ostatniej maszyny. W ramach projektu zostały zakupione maszyny do pakowania produktów oraz program do obsługi klientów b2b – wyjaśnia Laura Godek-Miąsik. Ogromnym atutem firmy jest fakt, że wspiera ona lokalnych producentów żywności. Do produkcji swoich dań, LyoFood używa bowiem składników w dużej mierze pochodzących z regionalnych gospodarstw. LyoFood oferuje śniadania, zupy, dania główne i owoce, a także zestawy na poprawienie odporności, napoje oraz koktajle. Klientami firmy są wielbiciele ekstremalnych wypraw z całego świata. Doceniają fakt, że dania są smaczne, lekkie, pakowne oraz że aż 98 procent naturalnych witamin i składników odżywczych po liofilizacji zostaje zachowanych w produkcie. Stosowanie tej technologii zapobiega także marnowaniu żywności dzięki wydłużonemu terminowi przydatności do spożycia, bez konieczności stosowania konserwantów. Według Laury Godek- Miąsik, bez wsparcia w ramach RPO planowana inwestycja byłaby rozłożona w czasie. – Programy unijne są motorem do podjęcia ryzyka inwestycyjnego, który często przynosi duże korzyści dla rozwoju firmy, a tym samym gospodarki w regionie – uważa Laura Godek-Miąsik.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.