Wdrożenie innowacji procesowej w firmie IMPEX dzięki zakupowi innowacyjnego w skali światowej lasera z rezonatorem światłowodowym
Zakup nowoczesnych urządzeń sprawił, że rodzinna firma PPHU IMPEX z Ostrowca Świętokrzyskiego może konkurować na rynkach całego świata. Stało się to możliwe dzięki unijnemu dofinansowaniu przyznanemu przez Urząd Marszałkowski, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.Firma PPHU IMPEX z Ostrowca Świętokrzyskiego działa na rynku od 1992 roku. Produkuje wyroby z metalu: ekspozytory, stojaki sklepowe, regały magazynowe, a także stojaki pod wanienki dla dzieci oraz stelaże do baldachimów. Znakomita jakość produkowanych wyrobów przyciąga wielu klientów z całej Polski, dużą ich część stanowią także firmy zagraniczne, głównie z Niemiec, Danii i Holandii.
– Głównym założeniem projektu „Wdrożenie innowacji procesowej w firmie IMPEX dzięki zakupowi innowacyjnego w skali światowej lasera z rezonatorem światłowodowym” było poprawienie szybkości i efektywności procesu produkcyjnego i systemu sprzedaży – mówi Jerzy Przydatek, właściciel firmy. Dzięki unijnej dotacji firma zakupiła innowacyjny laser z rezonatorem światłowodowym oraz platformę zakupową B2B.
– Dzięki platformie ulepszony został system zarządzania sprzedażą, poprawiliśmy także szybkość i jakość obsługi klienta – relacjonuje właściciel firmy. Główną zaletą platformy jest zarządzanie danymi o towarach, cenach, stanach magazynowych z poziomu systemu sprzedaży, bez konieczności przepisywania danych do innego panelu. Automatyczna synchronizacja danych umożliwia prezentowanie na bieżąco aktualnych cen i stanów magazynowych. Zakup lasera z rezonatorem światłowodowym pozwala z kolei na osiąganie bardzo wysokich prędkości cięcia, z zachowaniem gładkości i prostopadłości ciętej krawędzi. Precyzyjne sterowanie komputerowe pozwala również na wykrawanie z blach o różnej grubości bardzo złożonych wzorów i kształtów.
– Unikatowa technologia cięcia pozwala obniżyć koszt wyprodukowania detalu nawet dziesięciokrotnie. Jest to możliwe min. dzięki uzyskaniu znacznie większej sprawności energetycznej, która dochodzi nawet do 30 procent – wyjaśnia Jerzy Przydatek.
– Dzięki temu projektowi jesteśmy w stanie konkurować z innymi firmami na rynku krajowym oraz stale zwiększać zakres sprzedaży na rynkach zagranicznych. Możemy również rozszerzyć i dostosować naszą ofertę produktową do zmieniającego się zapotrzebowania rynku i rosnących wymagań klientów – mówi właściciel firmy.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.