Instalacja Zagrodowej Kompaktowej Kontenerowej Elektrowni na biogaz o mocy do 40 kWe, zintegrowanej technologicznie i funkcjonalnie z obiektem obory krów mlecznych w gospodarstwie Gospodarstwa Rolnego Bartężek Sp. z o.o.
Realizacja Projektu polega na zakupie i dostawie kompaktowego kontenerowego urządzenia „Biolectric” oraz jego montażu na terenie zabudowy zagrodowej gospodarstwa rolnego, na działce nr 389/143, obręb Słoniecznik, gmina Morąg. Urządzenie po ustawieniu na utwardzonej powierzchni zostanie przyłączone kablem elektroenergetycznym do sieci niskiego napięcia w punkcie poboru energii w gospodarstwie. Urządzenie zasilane będzie gnojowicą w sposób w pełni zautomatyzowany co wymaga wybudowania szczelnego rurociągu łączącego pompę zanurzoną w kanale gnojowym obory z komorą fermentacyjną. Przefermentowana gnojowica odprowadzana będzie wybudowanym rurociągiem do zbiornika o pojemności 2500 m3 typu ecobag, który zostanie zakupiony wraz z urządzeniem „Biolectric” a następnie zmontowany w gospodarstwie. Przyłącze wody umożliwi zachowanie czystości wewnątrz i wokół urządzenie. Urządzenie „Biolectric” wyposażone jest Innowacyjny Internetowy System Sterowania, który pozwala w oparciu o sygnały odczytu czujników na zdalny nadzór i kontrolę pracy urządzenia dzięki czemu zawsze zapewnia ono optymalne biologiczne warunki dla kolonii bakterii fermentacyjnych. Jego funkcjonowanie wymaga wykonania przyłącza telekomunikacyjnego. Wytwarzana energia będzie zużywana w Zakładzie Gorzelni należącej do Spółki, która w ten sposób w pełni zaspokoi swoje potrzeby w zakresie energii elektrycznej i cieplnej. Nadwyżki wytworzonej energii elektrycznej będą sprzedawane operatorowi sieci elektroenergetycznej. Parametry instalacji: Moc całkowita 121,8 kW Moc elektryczna 39,99 kWe Moc cieplna 81,8 kWth Realizacja Projektu wiąże się z wykonaniem w okresie 3 miesięcy następujących prac: projektu wykonawczego w zakresie wszystkich branż, zakupie i montażu środków trwałych wykonanie niezbędnych przyłączy, przeprowadzenie prób eksploatacyjnych, sporządzenia planu sytuacyjnego na kopii aktualnej mapy zasadniczej lub mapy jednostkowej przyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.