Poprawa jakości funkcjonowania podmiotów POZ na terenie powiatu kłodzkiego poprzez podwyższanie kompetencji kadry podmiotów leczniczych oraz podjęcie działań profilaktycznych
Celem projektu jest poprawa funkcjonowania podmiotów z poziomu podstawowej opieki zdrowotnej oraz jakości świadczeń zdrowotnych udzielanych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, w grupie 11 podmiotów instytucjonalnych w okresie 01.2018-12.2018 z terenu powiatu kłodzkiego, co co przyczyni się do wzrostu jakości i usprawnienia wykonywanej pracy i docelowo przełoży się na zapewnienie wysokiej jakości usług zdrowotnych w podmiotach leczniczych. Główne wskaźniki rezultatu: Liczba podmiotów wykonujących podstawową opiekę zdrowotną, które wdrożyły działania projakościowe w ramach programu (11); Liczba podmiotów, które wzdrożyły narzędzie współpracy lekarzy POZ pracujących w podmiotach leczniczych objętych projektem udzielających świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna z lekarzami zatrudnionymi w podmiotach leczniczych udzielających świadczeń zdrowotnych w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna (11). Gr. docelową projektu (beneficjenci instytucjonalni) są podmioty lecznicze udzielające świadczeń zdrowotnych w rodzaju podstawowa op. zdrowotna (umowa z DOWNFZ), które wdrożą narzędzia projakościowe w swoich strukturach.Beneficjenci indywidualni:pracownicy ww. podmiotów (medyczny i niemedyczny-20os.); pracownicy sektora ochrony zdrowia: kadra zarządzająca i administracja (właściciele,kadra kierownicza oraz pracownicy pionów adm.: rejestratorki, sekretarki medyczne, specjaliści ds. rozliczeń z NFZ) oraz osoby w wieku 18+ będące w grupie ryzyka:POCHP, CHUK, cukrzycy i udaru mózgu (tj. KiM,w wieku 50+, palące tytoń, z nadciśnieniem tętniczym, zaburzeniami gospodarki lipidowej, niską aktywność ruchową, nadwagą i otyłość, nadmiernym stresem). Zadania:1.opracowaniem i wdrożeniem narzędzi oceny jakości/zadowolenia pacjentów z usług medycznych; 2.organizacją spotkań w zakresie edukacji zdrowotnej (grupowych lub indywidualnych) dla pacjentów; 3.szkolenie kadr POZ; 4.opracowaniem i wdrożeniem narzędzi współpracy lekarzy POZ i AOS.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.