Opracowanie innowacyjnej technologii wytwarzania blach cienkich o kontrolowanym stanie naprężeń z odpadów poprodukcyjnych ze stali konstrukcyjnych walcowni blach.
Niniejszy projekt ma na celu opracowanie instalacji pilotażowej służącej do produkcji arkuszy blach i formatek z wadliwych kręgów stali DC01-DC06 pochodzących z różnych walcowni blach. Wnioskodawca planuje opracować technologię naprawy wadliwych kręgów blach wraz z dedykowaną do tego instalacją pilotażową. W tym celu na początku zostaną przeprowadzone badania w zakresie określenia najczęściej występujących wad w surowcu odpadowym. Informacje te posłużą do przygotowania matrycy najczęściej pojawiających się niedoskonałości w podziale na 6 kategorii. Dla każdej z nich zostanie zdefiniowany proces prostowania blach uwzględniający występujące w danej klasie wady. Dzięki temu przed rozpoczęciem produkcji arkuszy blach z surowca recyklingowego nie będzie trzeba przeprowadzać szczegółowych badań mających na celu identyfikację każdej partii materiału. Produkowane arkusze blach i formatki na instalacji pilotażowej będą przeznaczone dla branży automotive. Stal DC01-DC06 jest wykorzytywana do produkcji części samochodowych takich jak: elementy karoserii, elementy mocowania różnego rodzaju osłon, komponentów elektrycznych i elektronicznych. Cele projektu zostaną osiągnięte poprzez realizację agendy badawczej składającej się z 3 etapów (2 badań przemysłowych i 1 prac rozowjowych). Pierwszy etap realizacji projektu będzie koncentrował się na określeniu wad występujących w surowcu recklingowym i zdefiniowaniu parametrów procesu walcowania na zimno i między operacyjnej obróbki cieplnej. Drugi etap będzie polegał na opracowaniu procesu obróbki cieplnej i parametrów procesu prostowania. W 3 etapie Wnioskodawca skoncentruje się na budowie instalacji pilotażowej, jej testach i optymalizacji. W etapie tym zostaną również wyprodukowane próbne arkusze blach. Unikalną cechą instalacji będzie zainstalow
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.