„Wdrożenie do produkcji w firmie „CALTI” wzoru przemysłowego „system mebli dziecięcych CALTI - MINI”, będącego rezultatem I etapu poddziałania 2.3.2 BON NA INNOWACJĘ
Beneficjentem niniejszego wsparcia unijnego był podkarpacki producent mebli CALTI. Oferta firmy obejmuje m.in. meble biurowe, sklepowe i kuchenne.
Celem przedsięwzięcia było wdrożenie do produkcji projektu wzorniczego „System mebli dziecięcych CALTI-MINI”, uwzględniającego potrzeby dzieci niepełnosprawnych ruchowo i intelektualnie.
Projekt opracował zespół projektantów z Wydziału Form Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
W rezultacie prac nad wdrożeniem opracowań, powstał prototyp systemu mebli dziecięcych CALTI-MINI, który składał się z 6 elementów głównych, tj. z łóżeczka, łóżka, szafy, regału, biurka oraz komody. Zestaw wyposażono w elementy uzupełniające, takie jak siedzisko, przewijak, ścianka perforowana, tablica, pojemnik oraz miękkie elementy kreatywne.
Wszystkie elementy zestawu, zarówno główne, jak i uzupełniające, są przedmiotem autorskich praw majątkowych Justyny Warzochy, właścicielki firmy CALTI. Wzór przemysłowy został zgłoszony do ochrony patentowej.
Ponadto firma CALTI posiada prawa do posługiwania się logotypem ASP w Krakowie we wszelkich działaniach dotyczących linii CALTI-MINI, w szczególności przy umieszczaniu go na meblach systemu CALTI-MINI.
Wdrożenie innowacji CALTI-MINI do produkcji wymagało od Beneficjenta skonfigurowania nowej linii produkcyjnej (innowacja procesowa). Do wytworzenia systemu mebli wykorzystano posiadane maszyny, know-how oraz nabyte w ramach niniejszego projektu nowe ruchome środki trwałe, tj. centrum obróbcze CNC, wyrówniarko-grubościówkę, automatyczną szlifierkę szerokotaśmową, piłofrezarkę, spajarkę do forniru oraz kompresor śrubowy i zestaw odpylający.
Dzięki dotacji unijnej na rynku pojawiły się nowe innowacyjne produkty wspierające codzienne funkcjonowanie dzieci niepełnosprawnych.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.