Wdrożenie programu edukacyjnego "Polityka-Religia-Bezpieczeństwo. Konflikt i próby rozwiązania" w oparciu o współpracę międzynarodową.
Idea projektu skupia się na wdrożeniu w Polsce włoskiego modelu spojrzenia na bezpieczeństwo międzynarodowe, narodowe i regionalne w ujęciu wielokulturowym, przez pryzmat religii jako jednego z najważniejszych czynników kulturotwórczych determinujących różne tożsamości we współczesnym świecie.Naszą ambicją jest zbudowanie zestawu narzędzi, które pozwolą przygotowywać studentów do funkcjonowania w zawodowym życiu osadzonym w wielokulturowych społeczeństwach, do rozumienia własnej tożsamości osadzonej w historii, filozofii, religii oraz rozumienia innych tożsamości globalnego świata. Celem finalnym procesu edukacyjnego jest budowanie kompetencji do dostrzegania i tworzenia wartości dodanej na różnicach kulturowych przez studentów.Program przygotowany zostanie we współpracy Lidera posiadającego doświadczenie w prowadzeniu projektów edukacyjnych z partnerem włoskimi posiadającym doświadczenie w edukacji w zakresie bezpieczeństwa w świecie wielokulturowym.Zintegrowany program obejmuje elementy:- Przygotowanie modułu szkoleniowego obejmującego 12 przedmiotów wraz z kompletnymi sylabusami do każdego przedmiotu obejmującego: cele, efekty kształcenia, treści programowe- Przygotowanie kompletu materiałów do każdego z 12 przedmiotów: materiałów dla studentów, prezentacji, podręczników itd.- Sporządzenie programu szkoły letniej- Przygotowanie programów zajęć, scenariuszy zajęć szkoły letniej- Przygotowanie koncepcji wdrożenia programu w szeroko rozumianych instytucjach odpowiedzialnych za wsparcie działań budujących bezpieczeństwo. Poszczególne elementy będą współtworzone we współpracy przez ekspertów reprezentujących różne dziedziny bezpieczeństwa oraz różne wyznania, tak aby uzyskać maksymalną synergię.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.