Prace B+R nad opracowaniem projektu wykonawczego innowacyjnej instalacji do rozdziału mieszanin odpadów czynników chłodniczych.
„Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.42799(2015/X), pomoc_de_minimis: §42 rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 10 lipca 2015 r. w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014–2020”. Przedmiotem projektu jest realizacja usługi badawczo-rozwojowej zleconej zewnętrznemu podmiotowi posiadającemu status CBR, firmie CHEMAT Sp. z o.o. Przedsięwzięcie będzie obejmowało badania przemysłowe, eksperymentalne prace rozwojowe zakończone opracowaniem projektu wykonawczego innowacyjnej instalacji do rozdziału mieszanin odpadów czynników chłodniczych. Instalacja pozwoli na ograniczenie utylizacji substancji z grup HCFC, HFC, HFO oraz przyczyni się do stworzenia innowacyjnej usługi separacji mieszanin odpadów czynników chłodniczych, obecnie nie występującej na rynku chłodniczym i klimatyzacyjnym. Istniejące rozwiązania technologiczne umożliwiają regenerację mieszanin odpadów czynników chłodniczych, w których domieszki innych czynników stanowią mniej niż 0,5 % udziału masowego. Dzięki realizacji usługi B+R możliwe będzie opracowanie i zaprojektowanie w sensie wykonawczym instalacji pozwalającej na przetworzenie mieszanin odpadów czynników chłodniczych zawierających 0,5% lub więcej innych domieszek na pełnowartościowy produkt. Ponadto, dzięki procesom rektyfikacji i adsorpcji uzyska się niezbędne czynniki jednorodne służące do dopełnienia składu mieszanin regenerowanych. Rezultat projektu może zostać skomercjalizowany w 3 formach: jako usługa – rozdział mieszanin odpadów czynników chłodniczych, jako produkt – czynniki chłodnicze uzyskane w procesie rozdziału w instalacji oraz jako wartość niematerialna i prawna – licencja niewyłączna na korzystanie z opracowanych rozwiązań. Realizacja projektu rozpocznie się 01.08. 2018, a zakończy 31.07.2019
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.