Remont i termomodernizacja budynku po byłej szkole podstawowej w msc. Cyganka wraz z infrastrukturą towarzyszącą i elementami małej architektury.
Celem głównym projektu jest poprawa efektywności energetycznej w budynku po byłej szkole podstawowej w m. Cyganka. Mieszkańcy wsi Cyganka, w obiekcie po byłej szkole podstawowej stworzyli, częściowo własnymi siłami i środkami, świetlicę wiejską. Świetlica na nowo stała się miejscem spotkań mieszkańców gdzie organizowane są zebrania sołeckie, integracja pokoleniowa, wymiana doświadczeń osób starszych i młodszych. W pomieszczeniach znajdują się stoły do ping-ponga oraz szachy gdzie młodzież ma możliwość aktywnie i ciekawie spędzać wolny czas. W ramach projektu zaplanowano: modernizację instalacji c.o., wymianę okien i modernizację wentylacji, ocieplenie ścian, modernizację c.o., ocieplenie stropu, ocieplenie podłogi na gruncie. Do realizacji zaplanowano także montaż instalacji fotowoltaicznej składającej się paneli fotowoltaicznych wykonanych w technologii monokrystalicznych o mocy do 5 kWp przymocowanej do połaci dachowej od strony południowej oraz montaż pompy ciepła mocy powietrze-woda wraz z podgrzewaczem pojemnościowym o poj. 110 dm3, moc cieplna pompy 1500W. Dokładny opis kosztów z podziałem na wydatki KW i NKW umieszczony został w piśmie przewodnim ze względu na ograniczoną liczbę znaków. Kluczowe rezultaty projektu wyrażone wskaźnikami rezultatu to:1.Ilość zaoszczędzonej energii cieplnej[GJ/rok: 177,23]2.Zmniejszenie rocznego zużycia energii pierwotnej w budynkach publicznych [kWh/rok: 126058,34]3.Szacowany roczny spadek emisji gazów cieplarnianych[tony równoważnika CO2/rok: 33,43]4.Produkcja energii elektrycznej z nowo wybudowanych mocy wytwórczych instalacji wykorzystujących OZE[MWhe/rok: 5,248]5.Produkcja energii elektrycznej z nowo wybudowanych/nowych mocy wytwórczych instalacji wykorzystujących OZE[MWht/rok: 5,248]. Ilość zaoszczędzonej energii elektrycznej 37,84 MwH/rok, Dod. zdolność wyt. ener. ele.0,005 MWe W wyniku realizacji projektu nastąpi zwiększenie efektywności energetycznej budynku o 78,47%. Grupą docelową projektu są mieszkańcy Gminy Milejów.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.