Opracowanie QuickerSim CFD Solver - innowacyjnego narzędzia IT wykorzystującego symulacje komputerowe dla potrzeb obliczeniowej mechaniki płynów (CFD).
QuickerSim to Spółka wywodząca się z Politechniki Warszawskiej, specjalizująca się w dziedzinie CFD – obliczeniowej mechanice płynów (ang. Computational Fluid Dynamics). Jest to dyscyplina inżynierska polegająca na przewidywaniu parametrów przepływów cieczy, gazów i ciepła za pomocą symulacji komputerowych. W wyniku realizacji projektu opracowane zostanie nowe rozwiązanie – QuickerSim CFD Solver, z zastosowaniem zaawansowanych algorytmów (opracowanych w ramach projektu) co przełoży się na wysoką dokładność obliczeń (niedostępną dla tańszych konkurentów), całkowite wyeliminowanie lub automatyzację procesu przygotowania siatek obliczeniowych oraz poprawę ich jakości, przyspieszenie obliczeń, ułatwienie obsługi (szczegółowy opis w biznes planie – część IV pkt. 1, pkt. 16) przy jednoczesnym zachowaniu cen zbliżonych do tańszych konkurentów – tym samym QuickerSim wypełni istniejącą niszę i pozwoli zaadresować specyficzne potrzeby firm dużych (opisane szczegółowo w biznes planie) oraz sektora MŚP, niejako wykluczonego do tej pory z tego rynku z uwagi na wysokie koszty narzędzi CFD. Rozwiązanie będzie także kierowane do uczelni technicznych, szkolących w zakresie CFD oraz naukowych instytutów badawczych. W ramach prac B+R realizowane będą dwie równoległe ścieżki badawcze w ramach badań przemysłowych (zadanie 1 i 2): ? ścieżka dotycząca istotnego uproszczenia stosowania tzw. metod klasycznych w CFD (takich jak Metoda Elementów Skończonych, MES inaczej FEM – z ang. Finite Element Method, albo Metoda Objętości Skończonych, MOS) ? ścieżka dotycząca tzw. Metody Gazu Sieciowego Boltzmanna (ang. Lattice Boltzmann Method, LBM) Po przeprowadzeniu badań przemysłowych w ramach dwóch ww. ścieżek badawczych i dokonaniu wyboru najbardziej skutecznych i wydajnych metod, wykonane zostaną prace rozwojowe dotyczące opracowania nowego rozwiązania (zadanie 3). Zadania będą realizowane w oparciu o metodykę projektowania zorientowaną na użytkownika.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.