Opracowanie i wdrożenie do produkcji innowacyjnej rozdzielaczowej modułowej pompy wtryskowej z zastosowaniem dla silników wysokoprężnych
Celem projektu jest opracowanie innowacyjnej modułowej rozdzielaczowej pompy wtryskowej z zastosowaniem dla silników wysokoprężnych. Prowadzone w ramach projektu prace B+R pozwolą na wdrożenie w przyszłości innowacyjnego produktu o unikalnych cechach użytkowych, co pozwoli na znaczną poprawę pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstwa z zapleczem badawczo-rozwojowym. Produktem finalnym będącym efektem planowanej inwestycji technologicznej będzie rozdzielaczowa pompa wtryskowa, która może zastąpić każdą pompę wtryskową (rzędową lub rozdzielaczową) w silnikach o zapłonie samoczynnym z liczbą cylindrów 2, 3, 4 oraz 6 o mocy od 7,5 kW/cylinder do 40 kW/cylinder oraz o obrotach nominalnych od 1000 obr/min do 4500 obr/min i pojemności cylindra od 500 cm3 do 2 500 cm3. Podstawowe zalety pompy to przede wszystkim mniejszy ciężar w stosunku do stosowanych rozwiązań o ok. 50%, a jej masa wyniesie ok. 8,5 kg. Dzięki zastosowaniu budowy modułowej zmniejszeniu ulegnie liczba części wchodzących w skład pompy do poziomu 230 sztuk, podczas gdy w pompach stosowanych dotychczas liczba części składowych wynosi ok. 450. Planowane do przeprowadzenia badania pozwolą na stworzenie rozwiązania, w którym pompa będzie pracować przy ciśnieniu tłoczenia do 150 MPa (w dotychczasowych rozwiązaniach stosowano ciśnienie 75 MPa). Projekt wpisuje się w kluczowe strategie dla województwa podkarpackiego tj. podniesienie jakości życia oraz motoryzacja. W ramach projektu wzmacniane będą zdolności przedsiębiorstwa do prowadzenia prac przemysłowych oraz prac B+R poprzez inwestycje w dział badawczo-rozwojowy i inne niezbędne wyposażenie laboratorium, które służyć będą opracowaniu prototypu innowacyjnej modułowej rozdzielaczowej pompy wtryskowej. Badania przemysłowe i prace badawczorozwojowe prowadzone będą w specjalnie wydzielonych i przystosowanych do tego typu działalności pomieszczeniach z wykorzystaniem infrastruktury technicznej i laboratoryjnej, a także wykwalifikowanej kadry badawczej i technicznej.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.