Czas na zmianę - II edycja
Projekt „Czas na zmianę – II edycja” jest realizowany przez Lubelski Ośrodek Samopomocy, z siedzibą przy ul. Grodzkiej 14, 20-112 Lublin, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa: I. Osoby młode na rynku pracy, Działanie: 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy, Poddziałanie: 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na podstawie umowy POWR.01.02.01-14-0045/18-00 zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Warszawie.
Celem głównym projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia, poprawa sytuacji na rynku pracy i/lub uzyskanie zatrudnienia przez 104 osoby młode (62 K, 42 M) w wieku 15-29 lat ( w tym os. z niepełnosprawnościami), w tym w szczególności osoby bez pracy, które nie uczestniczą w szkoleniu lub kształceniu ( tzw. młodzież NEET) zamieszkałych w województwie mazowieckim w podregionie ostrołęcko – siedleckim poprzez udział w kompleksowych działaniach aktywizacyjnych: doradztwie zawodowym, pośrednictwie pracy, szkoleniach zawodowych i stażach.
Okres realizacji projektu: 01.01.2019 r. do 31.03.2020 r.
W projekcie wezmą udział 104 osoby (62 kobiet , 42 mężczyzn) w wieku 15-29 lat, zamieszkałe w województwie mazowieckim w podregionie ostrołęcko – siedleckim z następujących grup:
- 60% – osoby pozostające bez pracy- bierne zawodowo/bezrobotne niezarejestrowane w urzędach pracy, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu tzw. młodzież NEET;
- 40 % – osoby z grup: imigranci, reemigranci, osoby odchodzące z rolnictwa i ich rodziny, tzw. ubodzy pracujący, osoby zatrudnione na umowy krótkoterminowe, umowy cywilnoprawne.
W wyżej wymienionych grupach powinno się znaleźć:
- 13 osób – bezrobotnych niezarejestrowanych, w tym długotrwale bezrobotni;
- 49 osób bez zatrudnienia
- 42 osoby pracujące znajdujące się w trudnej sytuacji na rynku pracy;
- minimum 10 osób to os. niepełnosprawne (w tym zaburzone psychicznie);
- minimum 15 osób to osoby o niskich kwalifikacjach;
- minimum 20 % UP to osoby zamieszkałe na terenach objętych Lokalnymi Programami Rewitalizacji;
- minimum 40 % osób to osoby zamieszkałe w rozumieniu KC w miastach tracących funkcje społeczno – gospodarcze – Ostrołęka, Ostrów Mazowiecki.
Your project description
To add a photo, description, specify a location or attach other materials about the project, you should fill out the form below. After clicking the “send” button, a message will be sent to you e-mail asking for confirmation. You must accept to submit the form. The EU Dot Map Guidelines and consent to the processing of personal data. materials will be sent to the editor of the site, who will publish it on the website after verification test.