Opracowanie i badania specjalnych narzędzi skrawających do obróbki materiałów trudnoobrabialnych dla branży lotniczej i motoryzacyjnej.
Celem projektu jest realizacja prac B+R prowadzących do opracowania specjalnych monolitycznych i składanych narzędzi skrawających przeznaczonych do obróbki trudnoobrabialnych materiałów dla przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego. Najważniejsze rezultaty planowane do osiągnięcia to przede wszystkim innowacje produktowe w postaci nowatorskich narzędzi do obróbki skrawaniem które będą możliwe do osiągnięcia dzięki opracowanemu systemowi projektowania i wytwarzania wg nowej technologii hybrydowego wytwarzania narzędzi z wykorzystaniem systemów CAD/CAM (Computer Aided Design/ Computer Aided Manufacturing), począwszy od projektowania, przebadania i wdrożenia do produkcji nowo przygotowywanych prototypów. Umożliwi to pełną elastyczność i automatyzację produkcji począwszy od przyjęcia zamówienia od klienta poprzez wykonanie wirtualnego modelu narzędzia w postaci 3D, wygenerowanie programów dla obróbki skrawaniem oraz przyrostowej, kończąc na przeprowadzeniu badań technologicznych wykonanych prototypów dla konkretnych materiałów i operacji obróbkowych. Innowacyjny sposób wytwarzania narzędzi, będzie polegał na zaprojektowaniu i wykonaniu narzędzi metodą hybrydową, która umożliwi osiągnięcie wymaganej jakość obrabianej powierzchni, przy jednoczesnym wzroście okresu trwałości narzędzi (INNOWACJA PROCESOWA). Kluczową innowację w projekcie stanowi rozwiązanie będące INNOWACJĄ PRODUKTOWĄ w postaci innowacyjnych narzędzi wytworzonych w procesie polegającym na implementacji obróbki skrawaniem i techniki przyrostowej przez formowanie laserowe na jednej maszynie.Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art. 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014).
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.