Opracowanie technologii wytwarzania papy wierzchniego krycia o zróżnicowanych warstwach funkcjonalnych z wykorzystaniem surowców wtórnych
Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie prac B+R mających na celu opracowanie i wdrożenie we własnej działalności firmy innowacji procesowej. Zaprojektowana i zbudowana w trakcie trwania projektu instalacja pilotażowa oparta będzie na opracowanej przez firmę Izobud koncepcji nowej metody produkcji membran bitumicznych (pap modyfikowanych) posiadających dwie, różne warstwy funkcjonalne (górna i dolna). Dodatkowo Wnioskodawca zamierza opracować nową recepturę masy bitumicznej, w której część najdroższego i bardzo ważnego surowca tj. SBS zostanie zastąpiona przez ścier gumowy z recyklingu, przy zachowaniu co najmniej dotychczasowych parametrów masy bitumicznej. Planowana innowacja procesowa będzie nowością przynajmniej na rynku polskim. Wnioskodawca zakłada, że w wyniku realizacji projektu będzie mógł znacząco obniżyć koszty produkcji pap modyfikowanych i zaoferować produkt odpowiadający w większym stopniu na potrzeby rynkowe. Grupa docelowa klientów po realizacji projektu nie zmieni się. Prace badawcze zostały podzielone na dwa etapy: 1. Badania przemysłowe, podczas których prowadzone będą działania zmierzające do odpowiedniego doboru surowca wtórnego tj. produktu recyklingu gumy w celu częściowego zastąpienia przez niego kopolimeru SBS jako modyfikatora oraz przeprowadzona zostanie, w oparciu o symulacje numeryczne, ocena konstrukcji kluczowych elementów instalacji produkcyjnej i zachodzących w nich procesów, 2. Prace rozwojowe, w ramach których zostanie zaprojektowana, zbudowana oraz przetestowana w trybie pracy ciągłej instalacja pilotażowa. Prowadzona będzie również analiza parametrów produktów gotowych wytwarzanych za pomocą tej instalacji. Zgodnie z art. 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014)
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.