Wdrożenie innowacyjnej technologii rozdrabniania i separacji odpadów w celu odzysku metali o wysokich parametrach jakościowych.
Celem wnioskowanego projektu jest wykorzystanie wyników prac własnych wnioskodawcy w postaci nieopatentowanej wiedzy technicznej i ich wdrożenie w formie wprowadzenia na rynek nowego procesu produkcyjnego umożliwiającego otrzymanie nowego produktu, tj. znacząco ulepszonego złomu wsadowego o wysokich parametrach jakościowych, powstałego z odzysku metali z całych (tzn. niewymagających wcześniejszego demontażu, a jedynie osuszenia z płynów eksploatacyjnych) złomowanych pojazdów, dedykowanego hutom stali. W ramach projektu zaplanowano wydatki inwestycyjne w postaci nabycia środków trwałych, niezbędne do wdrożenia nowatorskiej technologii. Zakres rzeczowy projektu obejmuje: zakup systemu ładującego masę nasypową, zakup młyna- mechanizmu rozdrabniającego, zakup systemu odpylania rozdrabniacza młotkowo-gwiazdowego, zakup instalacji elektrycznej i hydraulicznej, zakup zestawu urządzeń do separacji metali i innych frakcji, zakup 2 mobilnych maszyn przeładunkowych, zakup specjalistycznych pojemników technologicznych. Potrzeba realizacji wnioskowanego projektu podyktowana jest z jednej strony koniecznością wdrażania technologii optymalizujących proces produkcyjny, celem zapewnienia bardziej kompleksowego odzysku, w ramach którego z wielomateriałowego strumienia wydzielane są poszczególne frakcje metali, z drugiej zaś z koniecznością minimalizowania negatywnego oddziaływania na środowisko prowadzonej działalności zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju oraz zapewnienia jak najczystszych procesów produkcyjnych. Ponadto wdrożenie technologii odzysku, które będzie możliwe dzięki inwestycji w zakup środków trwałych niezbędnych do zbudowania linii, umożliwi uzyskanie przez Złomex nowatorskiego, znacząco udoskonalonego, produktu, na jaki zgłaszają zapotrzebowanie jego klienci, a także zoptymalizuje proces odzysku surowców z wraków pojazdów. Wytworzony w ten sposób materiał wsadowy będzie się odróżniał od dostępnych na rynku krajowym wyższą masą nasypową i wyższym stopniem oczyszczenia.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.