Wprowadzenie do oferty nowej gamy przyczep modułowych wykonanych ze stopów lekkich, dzięki wdrożeniu innowacyjnej technologii laserowego cięcia i precyzyjnego gięcia metali w firmie PPHU Ta-No Tadeusz Nockoski
Przedmiotowy projekt dotyczy rozwoju firmy PPHU Ta-No Tadeusz Nockoski poprzez inwestycję w innowacyjne technologie produkcyjne, pozwalające na wprowadzenie do oferty firmy nowych, innowacyjnych produktów. W ramach projektu zakupione zostaną maszyny wraz z oprogramowaniem, które pozwolą na wdrożenie innowacyjnych technologii produkcyjnych, w tym nowatorską metodę laserowego cięcia metali, z wykorzystaniem lasera światłowodowego. Projekt zakłada realizację zadania związanego z zakupem następujących maszyn: – wykrawarka laserowa z rezonatorem Fiber wraz z oprogramowaniem. – prasa krawędziowa o nacisku 2500 kN i szerokości roboczej 4100mm (minimum) wraz z oprogramowaniem. Wdrażane rozwiązania cechuje wysoka innowacyjność, która wyznacza kierunek rozwoju techniki łączenia cięcia metalu oraz gięcia w kraju oraz na świecie. Technologie zostaną wykorzystane do precyzyjnego wycinana i wyginania różnorodnych elementów składowych przyczep modułowych ze stopów lekkich. Zastosowanie nowych technologii przyczyni się do znacznego wzrostu wydajności, jakości obróbki, zakresu obróbki, dokładności. Wszystko to przełoży się na możliwość wdrożenia do produkcji przemysłowej nowego produktu w postaci gamy lekkich przyczep aluminiowych o wysokich parametrach jakościowych. Wdrażana w ramach projektu innowacyjność jest rozwiązaniem, o okresie zastosowania krótszym niż 3 lata w skali świata. Dzięki realizacji projektu możliwe będzie wprowadzenie na rynek unikalnego produktu w postaci gamy modułowych przyczep aluminiowych. Głównym produktem w gamie będzie przyczepa 9×2,2 m przeznaczona do transportu gabarytowego. Do tej pory firma Ta-No nie produkowała w 100% aluminiowych przyczep, opierając konstrukcję dotychczasowych modeli o elementy stalowe. Zastosowanie innowacyjnych technologii do produkcji przyczep skręcanych (niespawanych) o charakterze modułowym pozwoli firmie na uzyskanie znacznej przewagi konkurencyjnej i postawi ją w roli jednego z liderów branży w tym zakresie.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.