Wprowadzenie do oferty przedsiębiorstwa znacząco udoskonalonego domu modułowego o poprawionych parametrach będących wynikiem własnych prac B+R
Wnioskodawca przeprowadził w okresie 2018 roku prace badawcze i opracował własny sposób wytwarzania elementów konstrukcyjnych domów. Na podstawie doświadczeń jakie zdobył przez lata budowania domów modułowych zauważył wady, jakimi się charakteryzują i postanowił je wyeliminować. Istotne jest, że firma posiada wyłączne prawo do wyników prac B+R ponieważ pracownicy będący autorami i wykonawcami badań realizowali je w godzinach pracy i w ramach swoich obowiązków służbowych. Ponadto jako pracownicy zespołu B+R oświadczyli, że nie roszczą sobie żadnych praw do wyników przedmiotowych prac. Głównymi pomysłodawcami i twórcami są Pan Mirosław Bober i Pan Bartek Bober. Uzyskane parametry: Uzyskano poprawę tłumienia przenikających dźwięków przez strop średnio o 47% w porównaniu do tradycyjnych stropów drewnianych Zastosowanie dodatkowej warstwy płyty karton-gips pozwoliło na teoretyczne zwiększenie klasy odporności z EI15 do EI30 względem tradycyjnego stropu drewnianego z jedną warstwą płyty karton-gips. Uzyskano większa sztywność belek stropowych średnio o ok. 24% w porównaniu do belek z drewna litego używanych w tradycyjnych stropach drewnianych Innowacyjny strop domów modułowych – stanowi nowe rozwiązanie (innowacyjność produktowa i procesowa) wpływające na poprawę komfortu użytkowników końcowych przy zachowaniu tradycyjnej, drewnianej konstrukcji. Jakość wykonania i zastosowana technologia wpływa na długowieczność nowych konstrukcji, gwarantując minimalizację ilość usterek w trakcie użytkowania przez wiele lat. Wybrana technologia produkcji domów charakteryzuje się wysokim tempem wytwarzania prefabrykatów przy zachowaniu ich wysokiej jakości i precyzji wykonania. Opracowana technologia daje też możliwość składania domu samodzielnie. Opracowane produkty zaspokoją potrzeby mieszkaniowe szerokiej grupy osób zarówno tych, którzy kupują pierwszy dom po tych, którzy szukają „dodatkowego”. Projekt zakłada również wdrożenie innowacji nietechnologicznej.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.